Notowania

dzienniki
04.10.2008 02:17

"Nasz Dziennik" - Amerykańska niedziela dla życia

"Nasz Dziennik" pisze, że 5 października przypada Niedziela Poszanowania Życia, od blisko 30 lat obchodzona w Stanach Zjednoczonych. Z tej okazji wierni wszystkich parafii zgromadzą się na mszach świętych i wspólnych modlitwach.

Podziel się
Dodaj komentarz

W tym dniu odbędą się także konferencje poświęcone życiu, w tym roku w kontekście zbliżających się wyborów prezydenckich. "Nasz Dziennik" dodaje, że celem tej inicjatywy jest pomoc w budowaniu kultury życia i próba wpływania na politykę społeczną rządu USA.
Gazeta przypomina, że wkrótce w USA odbędzie się głosowanie nad ustawą anulującą wszystkie ograniczenia aborcji w każdym stanie. Nowe prawo znacznie rozszerza możliwość tzw. późnej aborcji oraz ograniczy prawo odmowy zabijania nienarodzonych dzieci przez lekarzy i pielęgniarki z powodu sumienia. Ustawa wprowadzi między innymi prawo do nieinformowania rodziców o zamiarze usunięcia ciąży przez nastolatki.
Dlatego organizacje obrońców życia namawiają do modlitwy w tym dniu w intencji nienarodzonych dzieci, jak i nawrócenia ich morderców.
Więcej szczegółów na ten temat - w "Naszym Dzienniku".

"Nasz Dziennik"/kry/jp

Tagi: dzienniki, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz