Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
"Nasz Dziennik" - gdzie jest majątek II Rzeczpospolitej?
"Nasz Dziennik" pisze o pomysłach na odyskanie "spadku" po II Rzeczypospolitej, który nigdy nie został zarchiwizowany. A chodzi między innymi o depozyty finansowe w bankach szwajcarskich, akcje i obligacje ulokowane w bankach Stanów Zjednoczonych, opłaty za dostawy broni dla organizacji syjonistycznych oraz złoto Banku Polskiego deponowane za granicą.
Czytaj więcej w Money.pl
Katarski majątek we Włoszech. Miłość do inwestycji w luksus
Hotele, plaże, wieżowce i dom mody - przykłady licznych inwestycji i własności Kataru we Włoszech wymienia we wtorek "Corriere della Sera". Dziennik przedstawił listę w związku z izolacją tego państwa, oskarżonego przez kilka krajów o wspieranie terroryzmu.
Bułgarski kontrwywiad skontroluje majątki nie tylko polityków. Pod lupę trafią nawet ich znajomi
Projekt ustawy przeciwdziałającej praniu brudnych pieniędzy zakłada dokładną kontrolę dochodów i majątków elit politycznych Bułgarii przez MSW i kontrwywiad. Ale nie tylko. Nowe przepisy mają objąć również wszystkie osoby, z którymi czołowi politycy "utrzymują handlowe, zawodowe lub inne stosunki".
Lista najbogatszych w Wielkiej Brytanii. Królowa Elżbieta II nie łapie się do pierwszej 300
685 miliardów funtów wynosi wartość majątku tysiąca najbogatszych osób w Wielkiej Brytanii - wynika z opublikowanej przez dziennik "Sunday Times", corocznej Listy Najbogatszych (Rich List). To prawie dziewięć razy więcej niż roczny przychód do budżetu Polski.
Według "Naszego Dziennika" przedstawiciele władz Polski nigdy nie podjęli żadnych prób odzyskania zachodnich należności wobec II RP. Działacze powstającego stowarzyszenia Powiernictwo II RP chcą - we współpracy z historykami IPN - przeprowadzić szczegółową kwerendę w zachodnich instytucjach i przygotować pozwy w sprawie zwrotu Polsce nigdy nieuregulowanych płatności.
Jak wynika z opracowania, przekazanego "Naszemu Dziennikowi" przez stowarzyszenie Powiernictwo II RP, należności wobec Polski ze strony banków i instytucji zachodnich mogą przekraczać sumę... biliona dolarów.

"Nasz Dziennik"/dabr
banki, Polska, rzeczpospolita, majątek, akcja, dzienniki, strona, polsce
IAR