Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
"Nasz Dziennik" - gdzie jest majątek II Rzeczpospolitej?
"Nasz Dziennik" pisze o pomysłach na odyskanie "spadku" po II Rzeczypospolitej, który nigdy nie został zarchiwizowany. A chodzi między innymi o depozyty finansowe w bankach szwajcarskich, akcje i obligacje ulokowane w bankach Stanów Zjednoczonych, opłaty za dostawy broni dla organizacji syjonistycznych oraz złoto Banku Polskiego deponowane za granicą.
Czytaj więcej w Money.pl
Lista najbogatszych w Wielkiej Brytanii. Królowa Elżbieta II nie łapie się do pierwszej 300
685 miliardów funtów wynosi wartość majątku tysiąca najbogatszych osób w Wielkiej Brytanii - wynika z opublikowanej przez dziennik "Sunday Times", corocznej Listy Najbogatszych (Rich List). To prawie dziewięć razy więcej niż roczny przychód do budżetu Polski.
Zarobki prezydentów największych miast w Polsce
Średnia pensja prezydenta miasta oscyluje w granicach 150 tysięcy złotych rocznie, czyli niewiele ponad 12 tysięcy złotych brutto miesięcznie.
"Czeski Trump", który "oj..ał państwo" i gardzi polskim jedzeniem. Teraz dymisja, za chwilę fotel premiera?
"Nie będę jadł tego polskiego g..." - wypalił kilka lat temu w jednym z czeskich programów telewizyjnych, gdy poproszono go o skosztowanie polskiej kiełbasy. Jedni mówią o nim, że to czeski Trump, a inni - że Berlusconi. Ekscentryczny minister finansów Andrej Babis ma dziś zostać zdymisjonowany. Powód? "Bo oj..ał państwo" - jak stwierdził premier Bohuslav Sobotka. Ale dymisja może być krótka, bo prawdopodobnie już w październiku zasiądzie na fotelu premiera.
Według "Naszego Dziennika" przedstawiciele władz Polski nigdy nie podjęli żadnych prób odzyskania zachodnich należności wobec II RP. Działacze powstającego stowarzyszenia Powiernictwo II RP chcą - we współpracy z historykami IPN - przeprowadzić szczegółową kwerendę w zachodnich instytucjach i przygotować pozwy w sprawie zwrotu Polsce nigdy nieuregulowanych płatności.
Jak wynika z opracowania, przekazanego "Naszemu Dziennikowi" przez stowarzyszenie Powiernictwo II RP, należności wobec Polski ze strony banków i instytucji zachodnich mogą przekraczać sumę... biliona dolarów.

"Nasz Dziennik"/dabr
banki, Polska, rzeczpospolita, majątek, akcja, dzienniki, strona, polsce
IAR