Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

"Nasz Dziennik" - Niesiołowski w czerwonym kondukcie

0
Podziel się
bCZHNImZ

"Nasz Dziennik"-Stefan Niesiołowski-Powązki Wojskowe-pogrzeby

Sejmowa komisja obrony nie zajmie się problemem pochówków na Powązkach Wojskowych komunistycznych kacyków. Jak pisze "Nasz Dziennik", projekt storpedował Stefan Niesiołowski
Z wnioskiem o zajęcie się sprawą wystąpił na ostatnim posiedzeniu komisji poseł PiS Bartosz Kownacki. Z inicjatywy przewodniczącego komisji Stefana Niesiołowskiego z PO wniosku nie rozpatrywano odrębnie. Szef komisji poddał pod głosowanie plan prac komisji przedłożony przez prezydium, które wcześniej nie uwzględniało propozycji Kownackiego. Prezydium głosami posłów SLD, PO, Twojego Ruchu i PSL odrzuciło wniosek dotyczący rozpatrzenia kwestii zezwoleń na pochówki na Powązkach Wojskowych w Warszawie przedstawicieli komunistycznego aparatu władzy, w tym żołnierzy Ludowego Wojska Polskiego. Za wnioskiem był tylko przedstawiciel PiS - Mariusz Antoni Kamiński.
Jak pisze "Nasz Dziennik", wiceszef sejmowej Komisji Obrony Narodowej Mieczysław Łuczak z PSL tłumaczył, że komisja nie będzie się zajmowała pochówkiem, gdyż jej głównym zadaniem jest obronność kraju, zagwarantowanie bezpieczeństwa i nadzór nad armią. Do kwestii pochówku są zaś powołane inne instytucje, czyli między innymi zarząd cmentarza.
Inaczej problem ocenia inicjator akcji poseł PiS Bartosz Kownacki. Jest oburzony postawą niektórych posłów. "Pan poseł Niesiołowski w czasach PRL podobno był opozycjonistą, walczył z komuną. A dziś widać, że jego punkt widzenia tych spraw diametralnie się zmienił. A przecież ta sprawa jest oczywista i do załatwienia" - mówi poseł PiS.

Inforomacyjna Agencja Radiowa (IAR)/"Nasz Dziennik"/dabr

bCZHNInC
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)