Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

"Nasz Dziennik" - wywiad z Zuzanną Kurtyką

0
Podziel się

"Nasz Dziennik" zamieszcza rozmowę z Zuzanną Kurtyką, wdową po prezesie Instytutu Pamięci Narodowej. Janusz Kurtyka zginął w katastrofie prezydenckiego samolotu pod Smoleńskiem.

bEhIKibp

Zuzanna Kurtyka mówi, że ma pretensje do polskich władz o pozostawienie śledztwa w rękach Rosjan, i uważa, że przez to Polska stworzyła sobie problem na następne dziesięciolecia. Wdowa po prezesie IPN-u podkreśla, że rozwiązania tej sprawy nie ułatwia historia naszych stosunków z Rosjanami. "Dlatego należało dołożyć wszelkich starań, by nie było miejsca na jakiekolwiek niedomówienia" - czytamy w "Naszym Dzienniku".
Wdowa po prezesie IPN-u ubolewa też, że nikt się z nią nie kontaktował w sprawie śledztwa i wszystko, co wie o katastrofie, pochodzi jedynie ze środków masowego przekazu. Zaznacza, że również inne rodziny, z którymi ma kontakt, nie mają żadnych informacji poza medialnymi. Zuzannę Kurtykę niepokoi też wyciekanie informacji i snucie rozważań na temat przyczyn tragedii, nie popartych żadnymi dowodami ani nawet zdrowym rozsądkiem. W rozmowie z "Naszym Dziennikiem" podkreśla, że że jest co najmniej rozczarowana sposobem, w jaki traktowane są rodziny tych, którzy zginęli pod Smoleńskiem.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/"Nasz Dziennik"/jm/kry

bEhIKibS
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)