Notowania

wiadomości
02.12.2013 03:42

"Nasz Dziennik" Gra z Kremlem

Podziel się
Dodaj komentarz

"Nasz Dziennik" - Sikorski - 10 kwietnia

Prokuratura wytyka MSZ nieprawidłowości w sprawie przygotowania wizyty Lecha Kaczyńskiego w Katyniu, 10 kwietnia 2010 roku. Chodzi o przesłanie Rosjanom informacji o przybyciu prezydenta do Smoleńska. O sprawie pisze "Nasz Dziennik".
Jak czytamy w gazecie, dwóch śledczych z Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga, Józef Gacek i Michał Machniak, napisało ponad 300 stronicowy dokument, w którym krytykują procedury w MSZ. Piszą, że "proces notyfikacji Prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Smoleńsku i Katyniu był całkowicie niezrozumiały, także dla strony rosyjskiej, i należy ocenić go negatywnie".
Jak dodają, "pomimo, że Ministerstwo Spraw ZagranicznychSpraw Zagranicznych zostało powiadomione o zamiarze udziału Prezydenta w obchodach 70. Rocznicy Zbrodni Katyńskiej w dniu 27 stycznia 2010 roku, notyfikacja nastąpiła dopiero 16 marca".
Dwaj śledczy piszą też, że "umożliwiło to stronie rosyjskiej (...) zasadne w tym okresie twierdzenie, iż nic nie wiedzą o planowanym udziale Prezydenta RP w uroczystościach katyńskich, a także opóźniło przygotowania do uroczystości w Kancelarii Prezydenta".
Więcej w "Naszym Dzienniku".

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/"Nasz Dziennik"/vey/Siekaj

Tagi: wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz