Notowania

dzienniki
20.01.2011 03:07

"Nasz Dziennik" J.Kaczyński: Sowiecka dialektyka znosi logikę

Jarosław Kaczyński uważa, że Donalda Tuska przerosła rola premiera. "To jest tak, jakby komuś nieobdarzonemu odpowiednimi warunkami fizycznymi kazać skakać wzwyż na olimpiadzie. I tutaj nie chodzi o bicie rekordów, ale jakiś przyzwoity, nieośmieszający rezultat"- wyjaśnia w rozmowie z "Naszym Dziennikiem" prezes PiS. Jego zdaniem, Donald Tusk " jest psychicznie niezdolny do niczego innego niż maszerowanie tą drogą, którą wybrał już na samym początku"

Podziel się
Dodaj komentarz

Jarosław Kaczyński uważa, też, że Polska przez ostatnie 20 lat nie odcięła się w sposób radykalny od swojej przeszłości, a więc też od więzów z Rosją. Jego zdaniem, kwestia nawiązania lepszych stosunków z Rosją to sprawa co najmniej jednego pokolenia. "Rosjanie długo jeszcze nie uznają realnie statusu Polski jako jednego z dużych europejskich państw (..). W tym pokoleniu nie ma możliwości, by elity rosyjskie uznały Polskę za podmiot w relacjach międzynarodowych, z którym się poważnie rozmawia"- dodaje.
Prezes PiS przyznaje w wywiadzie dla "Naszego Dziennika", że nie chciał się spotkać z premierami Tuskiem i Putinem 10 kwietnia w Smoleńsku, by przyjąć ich kondolencje, mimo specjalnego zaproszenia z ich strony. Nie chciał bowiem sprawiać wrazęnia, że w tej tragediii traktuje ich jako niewinnych. ."Nie chciałem odbierać kondolencji od ludzi, którzy w takim czy innym sensie są za to, co się stało, odpowiedzialni"- podkreśla.
Jarosław Kaczyński uważa, że obecnie wniosek o wotum nieufności dla rządu w Sejmie jest bardzo uzasadniony, ale musi on mieć relne szanse na sukces. Jednak na razie PiS takiego wniosku składał nie będzie. .
Prezes PiS zapowiada tez w rozmowie z "Naszym Dziennikiem", że w ramach wyjaśniania katastrofy smoleńskiej, planowana jest kolejna wizyta w Stanach Zjednoczonych, szuka się też prawnych możliwości pomocy na forum Unii Europejskiej.

"Nasz Dziennik"/IAR/dyd

Tagi: dzienniki, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz