Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wiadomości
22.10.2011 03:11

"Nasz Dziennik" Już nie są anonimowi

Na cmentarzu Osobowickim we Wrocławiu odbył się pogrzeb ekshumowanych ofiar komunistycznego terroru - czytamy w "Naszym Dzienniku". To pierwsza uroczystość żałobna w związku z pracami poszukiwawczymi prowadzonymi na terenie tej nekropoli przez Instytut Pamięci Narodowej. Kolejne etapy zakładają wydobycie i identyfikację 350 ciał więźniów wrocławskich z lat 1945-1956.

Podziel się
Dodaj komentarz

Wczoraj dokonano pochówku pierwszych dwudziestu ekshumowanych więźniów wrocławskich, którzy zmarli albo zostali rozstrzelani w latach 1945-1956. Wśród nich są: Władysław Szel z lwowskiego okręgu Armii Krajowej, Ludwik Moryl i Zachariasz Powałko z organizacji antykomunistycznej "Obrona Narodowa", która działała na Dolnym Śląsku.
Podobne uroczystości będą się odbywały cyklicznie. W planach jest wydobycie kilkuset ofiar reżimu komunistycznego. Ekshumacje zmierzają do identyfikacji osób pochowanych w anonimowych grobach. W przedsięwzięcie ich godnego upamiętnienia zaangażowane są, poza IPN-em, także władze Wrocławia oraz Rada Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa.
Więcej w - "Naszym Dzienniku".

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/"Nasz Dziennik"/kl/dabr

Tagi: wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz