Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
dzienniki
20.04.2008 01:00

"Nasz Dziennik": Polacy "drugiej kategorii"

Ponad 15 tysięcy Polaków z Kazachstanu chce wrócić do Ojczyzny - pisze "Nasz Dziennik". Jednak - jak dodaje - władze kraju nieszczególnie się tym przejmują.

Podziel się
Dodaj komentarz

Gazeta wyjaśnia, że repatrianci, którzy zamieszkali w Polsce, mają problem ze znalezieniem stałej pracy zapewniającej im godziwą emeryturę. "Nasz Dziennik" pisze, że potomkowie osób, które zostały deportowane przez ZSRR w czasie II wojny światowej z Kresów Wschodnich, nie mogą liczyć na długofalową pomoc i zainteresowanie ze strony państwa. Gazeta alarmuje, że rząd Donalda Tuska nie podjął inicjatywy nowelizacji ustawy o repatriacji rozpoczętej przez poprzednią ekipę. Departament Obywatelstwa i Repatriacji MSWiA poinformował dziennik, że w tym roku nie przewiduje się żadnych zmian legislacyjnych w ustawie o repatriacji.
Założyciel i pierwszy prezes Związku Polaków w Kazachstanie Franciszek Bogusławski, zwraca uwagę na fakt, że zazwyczaj pierwsze miesiące po przyjeździe repatriantów do Polski przebiegają dobrze. Później jednak rodzina napotyka na przeszkody. Zdaniem przewodniczącego, najtrudniejsze jest znalezienie pracy, która zapewni faktyczną możliwość utrzymania się. Bogusławski ubolewa, że ludzi ze Wschodu traktuje się jako "drugiej kategorii".
Więcej na temat kłopotów Polaków z Kazachstanu przybywających z powrotem do Ojczyzny - w "Naszym Dzienniku".

"Nasz Dziennik"/iar/lm/kk

Tagi: dzienniki, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz