Notowania

wiadomości
09.06.2011 02:16

"Nasz Dziennik" Prokuratura: WSI na legalu

Wojskowa Prokuratura Okręgowa w Warszawie umorzyła kilkanaście spraw, które w 2007 roku skierował do niej likwidator Wojskowych Służb Informacyjnych Antoni Macierewicz - pisze "Nasz Dziennik".

Podziel się
Dodaj komentarz

Wszystkie sprawy były opisane w raporcie z działalności WSI. Śledczy ocenili, że służby w latach 90. jako zorganizowana grupa przestępcza nie prowadziły nielegalnych działań wobec polityków, żołnierzy i dziennikarzy. Uzasadnienie umorzenia jest ściśle tajne.
Z powodu "braku znamion czynu zabronionego" umorzono słynną sprawę "Szpak", której głównym figurantem był Radosław Sikorski - zastępca Jana Parysa w MON w rządzie Jana Olszewskiego - czytamy w gazecie.
Innym umorzonym wątkiem jest inwigilacja oficerów Wojska Polskiego ze Stowarzyszenia "Viritim". "Nasz Dziennik" przypomina, że w raporcie z likwidacji WSI, ówczesne służby wojskowe uznały, że "Viritim" jest organizacją inspirowaną przez środowiska polityczne skupione wokół polityków z rządu Jana Olszewskiego, dlatego podjęły działania mające na celu zwalczenie politycznych przeciwników układu reprezentowanego przez WSI.
Szczegóły w "Naszym Dzienniku".

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/"Nasz Dziennik"/kl/kry

Tagi: wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz