Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

NAUKA - DNA wskazuje na mordercę sprzed lat

0
Podziel się:

Kolejny triumf nauki nad przestępczością. W Stanach Zjednoczonych, po niemal 50. latach, dzięki badaniom DNA wstępnie ustalono, że zamorodowana wówczas młoda dziewczyna prawdopodobnie była ofiarą domniemanego seryjnego zabójcy Alberta DeSalvo, znanego jako Dusiciel z Bostonu.
Mary Sullivan została uduszona we własnym mieszkaniu w 1964 roku. Była to ostatnia ofiara nieznanego mordercy; na jej ciele były ślady obcego DNA. Teraz eksperci medycyny sądowej przebadali materiał genetyczny siostrzeńca Alberta DeSalvo.
"Zrobiliśmy to, gdy siostrzeniec wyrzucił butelkę, z której wcześniej pił wodę; z tej butelki pobraliśmy próbkę" - tłumaczył prokurator Daniel Conley.
Okazało się, że DNA siostrzeńca jest podobne do DNA wujka, czyli domniemanego mordercy. Teraz jego ciało trzeba będzie ekshumować i sprawdzić, czy dane rzeczywiście się zgadzają. W latach 60. z rąk nieznanego mordercy zginęło jedenaście kobiet. DeSalvo najpierw się przyznał, ale potem wycofał zeznania. Skazany za inne przestępstwa, został zamordowany przez współwięźniów w 1973 roku.

InformacyjnaAgencja Radiowa

wiadomości
IAR
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)
MONEY.PL na skróty

© 2024 WIRTUALNA POLSKA MEDIA S.A.

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.
Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się tutaj.