Notowania

nelson mandela
27.06.2013 10:48

Nelson Mandela podłączony do aparatury podtrzymującej życia

Nelson Mandela podłączony do aparatury podtrzymującej życie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Jego stan zdrowia określany jest jako _ krytyczny _. Pod szpitalem, w którym przebywa gromadzą się śpiewające i skandujące na jego cześć tłumy. Sale szpitalne wypełnione są kwiatami i życzeniami powrotu do zdrowia.

Były prezydent RPA przebywa w szpitalu w Pretorii z powodu nawracającej infekcji płuc. Po odwiedzeniu Mandeli w klinice, wyjazd do pobliskiego Mozambiku odwołał wczoraj obecny prezydent RPA - Jacob Zuma.

To już trzeci pobyt Mandeli w szpitalu w tym roku. 94-letni były prezydent RPA trafił do kliniki na początku czerwca. Jego stan drastycznie pogorszył się w niedzielę. Mandela cierpi na gruźlicę, którą wykryto w niego w latach 80-tych, po pobycie w więzieniu na Robben Island.

Czytaj więcej w Money.pl
Były prezydent jest w ciężkim stanie Były prezydent RPA, który ma 94 lata, trafił do szpitala w Pretorii z powodu nawrotu infekcji płuc.
Mandela ma zapalenie płuc, ale zdrowieje Były prezydent miał spokojny dzień, odpoczywał - poinformowała kancelaria prezydenta i szefa rządu Jacoba Zumy.
Oto najnowsze wieści o chorobie Mandeli Na temat stanu zdrowia legendarnego polityka wypowiedziała się minister obrony RPA.
Tagi: nelson mandela, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz