Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wiadomości
20.12.2011 09:56

Niemcy-Korea Pln-prasa

Niemcy-Korea Płn-prasa

Podziel się
Dodaj komentarz

Przejęcie władzy w Korei Północnej przez Kim Dzong Una może napotkać na trudności - ocenia niemiecki dziennik "Frankfurter Allgemeine Zeitung". Gazeta podkreśla, że pozycja nowego przywódcy nie jest silna.
Gazeta przypomina, że sukcesja władzy w Korei Północnej udała się w 1994 roku, kiedy zmarł Kim Ir Sen. Jego syn Kim Dzong Il był jednak dobrze przygotowany do rządzenia i od lat uchodził za następcę ojca. Tego nie można powiedzieć o niespełna 30 letnim Kim Dzong Unie, którego dopiero w ubiegłym roku oficjalnie przedstawiono jako przyszłego przywódcę. Dlatego zdaniem "Frankfurter Allgemeine Zeitung", pozycja Una wcale nie jest pewna.
Tym samym nie można wykluczyć brutalnych starć na szczytach północnokoreańskiej władzy, a co za tym idzie irracjonalnych działań tego atomowego mocarstwa. Gazeta dodaje, że sytuacja w Korei Północnej zapewne odbije się na polityce Korei Południowej. Seul czekają bowiem wybory prezydenckie, a niepewność na północy przysłuży się siłom konserwatywnym. Można też oczekiwać nowego wyścigu o wpływy w Phenianie, jaki toczyć będą Stany Zjednoczone i Chiny - ocenia "Frankfurter Allgemeine Zeitung".

Informacyjna Agencja Radiowa

Tagi: wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz