Notowania

niemcy
07.08.2010 11:12

Niemcy - Bawaria - zakaz palenia

Podziel się
Dodaj komentarz
 Wprowadzenie w Bawarii restrykcyjnego zakazu palenia odnowiło w Niemczech dyskusję na ten temat. Pełnomocniczka rządu w Berlinie do spraw [uzależnień](https://portal.abczdrowie.pl/uzaleznienia) domaga się ustanowienia takiego zakazu w całych Niemczech.
        Mechthild Dyckmans powiedziała, że ujednolicenie przepisów zakazujących palenie to najskuteczniejsza droga do ograniczenia nałogu w niemieckim społeczeństwie. Obecnie każdy land ma swoje regulacje w tym zakresie.
        Najostrzejsze przepisy od początku sierpnia obowiązują w Bawarii, gdzie nie można palić w piwiarniach, restauracjach, a nawet w namiotach piwnych. Zakaz obejmie również słynny festiwal piwa Oktoberfest. O wprowadzeniu restrykcyjnych przepisów zdecydowali w referendum sami mieszkańcy Bawarii.

W innych krajach związkowych prawo jest łagodniejsze i dopuszcza palenie w lokalach, które nie serwują jedzenia albo w wydzielonych pomieszczeniach w restauracjach. Kilka landów już zasygnalizowało, że chciałoby pójść w ślady Bawarii i zaostrzyć przepisy. Domaga się tego na przykład minister zdrowia Nadrenii Północnej - Westfalii. "Nie może być tak, że lodziarnie czy piekarnie zamienają się w kluby palaczy" - powiedziała Barbara Steffens.

Tagi: niemcy, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz