Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
niemcy
24.01.2010 14:54

Niemcy - Scorpions kończą działalność

Najpopularniejszy niemiecki zespół rockowy wszech czasów Scorpions kończy działalność. Grupa ogłosiła decyzję na swojej stronie internetowej.

Podziel się
Dodaj komentarz

Muzycy Scorpions zapowiedzieli, że zespół rozwiąże się po zakończeniu światowego tournee promującego najnowszą płytę. Album "Sting in the Tail" ma się ukazać 19 marca. "Chcemy zakończyć karierę Scorpions, kiedy jesteśmy na szczycie - albumem, który należy do naszych najlepszych" - napisali członkowie zespołu na swojej stronie internetowej.

Scorpions został utworzony w Hanowerze w 1965 roku. Przez 45 lat grupa zagrała ponad pięć tysięcy koncertów i sprzedała sto milionów płyt. Na przełomie lat 70-tych i 80-tych zdobyła uznanie uważanymi dziś za klasyczne hardrockowymi płytami "Lovedrive" i "Blackout". Później poszerzała krąg odbiorców dzięki przebojowym balladom "Still Loving You" i przede wszystkim "Wind of Change", odnoszącej się do przemian ustrojowych w Europie Środkowo-Wschodniej w 1989 roku.

Pożegnalna trasa koncertowa rozpocznie się w marcu, a grupa chce podczas tournee odwiedzić pięć kontynentów. Od 2003 r. basistą Scorpionsów jest polski muzyk Paweł Mąciwoda.

Tagi: niemcy, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz