Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Niemcy - zima - sytuacja

0
Podziel się

Lawiny w górach, tysiące wypadków na drogach i chaos komunikacyjny na północy Niemiec. Niemcy kolejny dzień odczuwają skutki najostrzejszej i najdłuższej od lat zimy.

bEgYEWHp

Ze szczytu Hochgrat w bawarskich Alpach zeszły rano trzy lawiny. Nikt nie został zasypany. Jednak służby ratownicze przez kilka godzin przy pomocy helikopterów i psów poszukiwały potencjalnych poszkodowanych. W rejonie lawin znajduje się bowiem schronisko i stok narciarski. Wczoraj wieczorem lawina zeszła ze szczytu Feldberg w górach Schwarzwaldu, raniąc dwie osoby.

W całych Niemczech na pokrytych lodem drogach dochodziło dziś do tysięcy wypadków. Tylko w Nadrenii Północnej - Westfalii na zachodzie kraju w ciągu ostatniej doby policja odnotowała ich dwa tysiące. Rannych zostało sto osób.

Najgorsza sytuacja nadal utrzymuje się jednak na północnym wschodzie Niemiec. Na wielu trasach Meklemburgii od wczoraj nie kursują pociągi, wiele dróg nadal jest nieprzejezdnych z powodu zalegającego śniegu. Wyspa Hiddensee na Bałtyku na zachód od Rugii jest odcięta od świata. Ponieważ nie kursuje prom na wyspę, niektórzy turyści wracali z niej po zamarzniętym morzu. Stały ląd znajduje się dwa kilometry od wybrzeży wyspy.

bEgYEWHr

Niemieckie służby meteorologiczne uznają tegoroczną zimę za najdłuższą od trzydziestu lat. W wielu regionach Niemiec pokrywa śnieżna utrzymuje się już od pięciu tygodni.

bEgYEWHS
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)