Notowania

niemcy
07.12.2009 13:54

Niemcy zapłacą odszkodowanie

Podziel się
Dodaj komentarz
    Niemiecki rząd zamierza wypłacić odszkodowania rodzinom ofiar nalotu z 4 września w regionie Kunduzu w Afganistanie. W bombardowaniu przeprowadzonym przez samoloty [NATO](https://wiadomosci.wp.pl/nato-organizacja-traktatu-polnocnoatlantyckiego-6130285597505153c) na zlecenie Bundeswehry zginęło około 140 osób, w tym wielu cywilów.
    Niemieckie ministerstwo obrony poinformowało, że jest w kontakcie z adwokatem rodzin ofiar. Prowadzi z nim rozmowy na temat wysokości i sposobu wypłaty odszkodowań. Zdaniem ministerstwa polubowne rozwiązanie pozwoli uniknąć ewentualnych procesów, które rodziny ofiar mogłyby wytaczać niemieckiej armii.
    Także adwokat rodzin zapewnił, że zależy mu na kompromisie z niemieckim rządem. Pochodzący z Afganistanu, a mieszkający w Niemczech [prawnik](https://praca.money.pl/oferty/prawnik/) Karim Popal twierdzi, że ma [pełnomocnictwa](https://msp.money.pl/wiadomosci/poradniki/artykul/jak-wyglada-i-czemu-sluzy-pelnomocnictwo,107,0,2414443.html) 78 osób, które podczas bombardowania straciły swoich bliskich.
    Skandal związany z zatajeniem przez rząd w Berlinie informacji na temat cywilnych ofiar nalotu kosztował posady generała Schneiderhana - szefa Bundeswehry i Franza-Josefa Junga - byłego ministra obrony, a w obecnym rządzie szefa resortu pracy. Dopiero w ubiegłym tygodniu obecny minister obrony Karl-Theodor zu Guttenberg przyznał, że nalot był nieuzasadniony pod względem wojskowym.
Tagi: niemcy, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz