Notowania

nowa grypa
14.11.2009 17:42

Nowa grypa w Gorzowie Wlkp.

Podziel się
Dodaj komentarz
   Sanepid potwierdził przypadek wirusa A/H1N1 w Gorzowie Wielkopolskim. Chory to 27-letni mężczyzna, który jest w stanie ciężkim.
   Pacjent przebywa na Oddziale Intensywnej Terapii Medycznej gorzowskiego szpitala. Na poniedziałek zwołano posiedzenie Wojewódzkiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego.
   Wicedyrektor szpitala Kamil Jakubowski tłumaczy, że stan chorego jest ciężki i dopiero w poniedziałek zapadną decyzje, dotyczące dalszego leczenia. Na razie lekarze podają choremu leki i liczą, że jego młody organizm poradzi sobie z infekcją.
   Kamil Jakubowski dodaje, że nie ma konieczności zamknięcia szpitala dla odwiedzających w związku z wykryciem wirusa nowej [grypy](https://portal.abczdrowie.pl/grypa). Ewentualne decyzje w tej sprawie mogą zapaść na początku nadchodzącego tygodnia.
   Wicewojewoda lubuski Jan Świrepo apeluje, by nie wpadać w [panikę](https://portal.abczdrowie.pl/atak-paniki). Zapowiada, że w poniedziałek zbiorą się przedstawiciele służb państwowych, odpowiedzialnych za zdrowie i będą dyskutować nad możliwymi działaniami.
   Pierwszy przypadek nowej grypy w Gorzowie Wielkopolskim zanotowano w sierpniu tego roku. Wówczas zachorowała 14-letnia dziewczynka.
Tagi: nowa grypa, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz