Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Nowe procedury dla dyspozytorów medycznych

0
Podziel się:

Kraków - Pogotowie - dyspozytorzy - procedury

Są nowe procedury dla dyspozytorów medycznych. Opracował je specjalny zespół ratowników medycznych i ekspertów.
Zestaw trzydziestu dwóch procedur opisuje, jak dyspozytor powinien przyjmować wezwanie między innymi do chorego dziecka, czy wypadku komunikacyjnego. Opisane zostało również kiedy i w jaki sposób odmówić wysłania karetki - wyjaśnia Robert Gałązkowski, dyrektor Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Chodzi o to, by zminimalizować ryzyko błędu poełnionego przez dyspozytora, a tym samym podnieść poziom bezpieczeństwa pacjentów, którzy wymagają interwencji systemu ratownictwa medycznego.
Zmianę zasad przyjmowania zgłoszeń przez dyspozytorów zapowiedział w marcu minister zdrowia Bartosz Arłukowicz po informacjach o śmierci dwuipółletniej dziewczynki. Mimo zgłoszenia, pogotowie nie przyjechało, również lekarz nocnej pomocy odmówił przyjazdu do domu. Dziecko trafiło w końcu do szpitala w stanie krytycznym i zmarło. Z inicjatywą przeszkolenia dyspozytorów wyszedł wtedy Jerzy Owsiak. Zespół ratowników opracował procedury niezależnie od rad Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej - mówi Artur Borowicz - dyrektor Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego w Katowicach.
Procedury i specjalną aplikację komputerową dla dyspozytorów opracowano za darmo i bezpłatnie zostaną udostępnione wszystkim zainteresowanym stacjom pogotowia. Zainteresowanie wyraziły już największe stacje w kraju. Nowe procedury powinny być wdrożone w lipcu przyszłego roku, wiosną dyspozytorzy zostaną odpowiednio przeszkoleni.

IAR

wiadomości
IAR
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)