Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Nowy portal internetowy ministerstwa kultury dla dzieci

0
Podziel się

Odkrywanie polskiej kultury poprzez zabawę - to założenie nowego portalu internetowego Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego dla dzieci. To w pełni autorski, polski projekt - zapewniał minister Bogdan Zdrojewski. "Chcemy, by dzięki tej stronie dzieci bawiły się, ale i uczyły tego, co jest związane z szeroko rozumianą kulturą, plastyką, muzyką, wiedzą o sztuce" - tłumaczył na konferencji prasowej w Warszawie. 

bEiMTAYB

Interaktywna, kolorowa strona poprzez różnego rodzaju gry, animacje, filmy, kolorowanki i układanki pozwala dzieciom na poznanie ciekawych miejsc w Polsce, bogatej kultury, sztuki i historii naszego kraju. Serwis skierowany jest do dzieci w wieku 5-9 lat, głównie dla uczniów z pierwszych klas szkolnych, zerówki i przedszkolaków z ostatnich grup.

Strona startowa z podstawową zawartością jest już gotowa. Testowane są ostatnie zabawy i - jak zapewnia Ministerstwo Kultury - w ciągu kilku tygodni dzieci będą mogły w pełni korzystać z serwisu.

Na stronie - z okazji przypadającej w 2010 roku dwusetnej rocznicy urodzin Fryderyka Chopina - znajdzie się zakładka poświęcona w całości postaci wielkiego, polskiego kompozytora.

bEiMTAYD

Z informacji ministerstwa kultury wynika, że co piąte dziecko w Polsce ma pierwszy kontakt z Internetem mając mniej niż cztery lata. 78 procent dzieci pierwszy raz wchodzi do Internetu w wieku pięciu-dziewięciu lat. 83 procent najmłodszych spędza czas w Internecie na grach.

bEiMTAZe
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)