Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
chiny
23.08.2008 10:01

Nowy premier Nepalu rozpoczyna wizytę w Chinach

Nowy premier Nepalu Pushpa Kamal Dahal "Prachanda" (Puszpa Kamal Dahal "Praczanda") rozpoczyna trzydniową wizytę w Chinach. To pierwsza zagraniczna podróż przywódcy nepalskiego rządu.

Podziel się
Dodaj komentarz

Według miejscowych mediów, wizyta Prachandy w Chinach będzie miała ceremonialną oprawę. Polityk ma się spotkać z głównymi przywódcami Chin. Media zapowiadają, że przewidziane jest godzinne spotkanie nepalskiego premiera z prezydentem Chin, a także konsultacje z premierem i chińskimi ministrami.

Prachanda weźmie również udział w uroczystości zakończenia Igrzysk Olimpijskich. Obserwatorzy wydarzeń w regionie zauważają, że ważną częścią rozmów będzie kwestia pomocy chińskiej dla pogrążonego w kryzysie gospodarczym Nepalu. Jest to jeden z najuboższych krajów świata.

Komentatorzy zwracają uwagę, że wizyta Prachandy w Pekinie może świadczyć o zmianie priorytetów w polityce zagranicznej Nepalu. Dotychczas premierzy tego kraju swe pierwsze wizyty zagraniczne składali w Indiach, które odgrywały szczególnie ważną rolę dla kolejnych rządów Nepalu. Prachanda otrzymał już oficjalne zaproszenie do odwiedzenia New Delhi, jednak za cel swych pierwszych politycznych rozmów za granicą wybrał Chiny.

Tagi: chiny, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz