Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
szkoła
28.10.2006 16:30

Nowy program Ministerstwa Edukacji przeciwko przemocy w szkołach

Ministerstwo Edukacji zaostrzy kary dla uczniów i nauczycieli. Za kilka dni resort przedstawi program "Zero Tolerancji". Ma to być odpowiedź na przemoc w szkołach, zwłaszcza na ostatnią tragedię w Gdańsku.

Podziel się
Dodaj komentarz

Szkolne kary dla uczniów będą bardziej surowe. Roman Giertych zapowiedział także zmiany w Karcie Nauczyciela, które pozwolą ostrzej karać tych pedagogów, którzy nie wywiązują się z obowiązków. Chodzi m.in. o sytuację w gdańskim gimnazjum, kiedy to nauczycielka wyszła z klasy podczas lekcji. To właśnie wtedy pięciu nastolatków molestowało 14-letnią dziewczynę. Dzień później gimnazjalistka popełniła samobójstwo.
"Po to rodzice dają szkole swoje dzieci pod opiekę, aby nauczyciel z nimi był. Jeżeli go nie ma, to jest to wielkie przestępstwo edukacyjne. Z tym trzeba absolutnie skończyć i dlatego zaproponujemy pewne zmiany w Karcie Nauczyciela" - zapowiedział Giertych.
W programie "Zero Tolerancji" znajdzie się także projekt utworzenia szkół dla trudnej młodzieży. Pierwszy z półzamkniętych ośrodków ma powstać za rok.
Minister edukacji zapowiedział też zmiany w funkcjonowaniu gimnazjów. Najpierw jednak chce tę sprawę przedyskutować ze specjalistami.

Tagi: szkoła, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz