Notowania

wiadomości
30.07.2013 08:29

Nowy szef FBI

Podziel się
Dodaj komentarz

USA - FBI - James Comey - Senat - nominacja

Amerykański Senat zatwierdził kandydaturę Jamesa Comeya na stanowisko dyrektora Federalnego Biura Śledczego. Zastąpi on Roberta Mullera, który był szefem FBI przez 12 lat.
Takiej jedności w amerykańskim Senacie nie było od dawna. Kandydaturę Jamesa Comeya poparło 93 senatorów, przeciw był tylko jeden - senator z Kentucky Rand Paul. Oddał on głos na nie w proteście przeciwko stosowaniu przez FBI dronów do inwigilacji na terytorium Stanów Zjednoczonych.
52-letni James Comey bez problemu uzyskał poparcie republikanów ponieważ należy do tej partii i pracował w departamencie sprawiedliwości za czasów George'a Busha. Demokratom spodobało się, że Comey sprzeciwił się prowadzonej w ramach walki z terroryzmem inwigilacji obywateli bez nadzoru sądowego. Podczas przesłuchań w Senacie mówił, że nigdy nie zaakceptowałby torturowania więźniów stosowanego wobec podejrzanych o terroryzm.
Kadencja szefa FBI trwa 10 lat ale może być przedłużona o 2 lata. Z takiej możliwości skorzystał Barack Obama w przypadku odchodzącego szefa FBI Roberta Mullera.

Informacyjna Agencja Radiowa

Tagi: wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz