Notowania

komisja śledcza
20.11.2008 17:50

O. Tadeusz Rydzyk może zostać wezwany przed komisję śledczą ds. nacisków

Ojciec Tadeusz Rydzyk może zostać wezwany przed komisję śledczą do spraw nacisków - powiedział IAR członek komisji Sebastian Karpiniuk z PO. Zaznaczył jednak, że aby doszło do przesłuchania redemptorysty, musiałyby się potwierdzić zeznania Andrzeja Leppera.

Podziel się
Dodaj komentarz

Lepper zeznał, że ojciec Rydzyk powiedział, iż wobec lidera Samoobrony jest stosowana "oczywista prowokacja". Karpiniuk uważa, że jeśli osoba wypowiada takie zdanie, musi wiedzieć, z jakiego powodu taka prowokacja została zrealizowana. Poseł zaznaczył, że nie jest pewne, czy rzeczywiście Tadeusz Rydzyk wypowiedział te słowa. Dodał też, że komisja śledcza nie musi sprawą zająć się natychmiast.

Poseł PiS Jacek Kurski uważa, że nie ma podstaw do wezwania dyrektora Radia Maryja przed komisję, bo nikt nie potwierdził relacji Leppera. Zaznaczył jednak, że mimo tego posłowie Platformy mogą zgłosić taki wniosek. Kurski nazwał działania części członków komisji jako złośliwe.

Podczas wczorajszego przesłuchania Andrzej Lepper zeznał, że przez kilka miesięcy był bezpodstawnie inwigilowany przez służby. Lepper twierdzi, że w aferze gruntowej chodziło jedynie o usunięcie go z rządu w atmosferze skandalu.

Tagi: komisja śledcza, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz