Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Obama rozmawia z Republikanami

0
Podziel się:
bEsAlIDF

USA - paraliż administracji - limit zadłużenia - rozmowy

Biały Dom i Republikanie nie porozumieli się w sprawie podniesienia limitu zadłużenia USA. Obie strony kontynuują jednak rozmowy na temat zażegnania kryzysu.
Od początku października trwa impas polityczny w USA. Republikanie nie chcą uchwalić budżetu i podnieść limitu zadłużenia państwa. Żądają by Barack Obama odsunął w czasie reformę zdrowia i ograniczył rządowe wydatki socjalne.
Amerykański prezydent odmówił rozmów z republikanami tłumacząc, że nie będzie negocjować z pistoletem przystawionym do głowy. Wczoraj republikanie zrobili krok wstecz. "Jesteśmy gotowi zaoferować czasowe podniesienie limitu zadłużenia, które da nam czas na negocjacje. Najwyższy czas na rezultaty" - mówiła Cathy McMorris Rodgers. Republikanie nie zgodzili się jednak na odblokowanie administracji federalnej. To właśnie było przyczyną braku porozumienia podczas wczorajszych rozmów z Barackiem Obamą.
Optymistyczne jest jednak to, że negocjacji nie przerwano i obie strony nadal poszukują kompromisu. Republikanie są jednak pod dużą bowiem według najnowszych sondaży większość Amerykanów to właśnie ich obwinia za obecny paraliż administracji federalnej.

Informacyjna Agencja radiowa

bEsAlIEi
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)