Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Obniżka akcyzy nie zmniejszy wpływów do budżetu

0
Podziel się:

Eugeniusz Kłopotek z PSL uważa, że budżet uratuje wzrost sprzedaży paliw podczas wakacji.

Obniżka akcyzy nie zmniejszy wpływów do budżetu
(PAP/Bartłomiej Zborowski)

Poseł Eugeniusz Kłopotek ostrzega, że jeśli cena litra paliwa przekroczy pięć złotych to cierpliwość koalicjanta się wyczerpie.

Poseł PSL powiedział na antenie Polskiego Radia PiK, że w obecnej sytuacji obniżenie akcyzy na paliwa płynne nie powinno spowodować dużego zmniejszenia wpływów do budżetu.

Jak podkreślił Eugeniusz Kłopotek zbliża się okres wakacyjny, kiedy jest stosunkowo dużo więcej wyjazdów. W związku z tym również poprzez większy obrót paliwami sprzedaż paliwa zwiększa się. Wpływy do budżetu będą zatem na odpowiednim poziomie. Minister finansów powinien być także politykiem i uwzględnić to, dodaje poseł.

Kłopotek powiedział też, że nie wyobraża sobie by po przekroczeniu ceny pięć złotych za litr benzyny rząd nie podjął żadnych decyzji by doprowadzić do jej obniżenia.

*Money.pl od poniedziałku na stronie AKCYZA.MONEY.PL apeluje do rządzących o obniżenie akcyzy na paliwa. Tam też zbierane są głosy internautów, które redakcja portalu przekaże premierowi, ministrowi finansów i innych politykom. *

ZOBACZ TAKŻE:

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)