Na skróty
Money.plGospodarkaWiadomości gospodarczePaliwo zdrożeje - rząd podnosi akcyzę
2008-06-05 11:27

Paliwo zdrożeje - rząd podnosi akcyzę

Paliwo zdrożeje - rząd podnosi akcyzę
[fot: PAP/Bogdan Borowiak]

O 700 milionów złotych więcej rocznie płacić będą fiskusowi kierowcy, którzy tankują gaz LPG.

Wprowadzenie w życie nowej ustawy o akcyzie ma przynieść budżetowi w przyszłym roku ponad 2,4 mld zł, a nie - jak wcześniej planowano - około 2 mld zł - wynika z uzasadnienia do projektu opublikowanego przez Ministerstwo Finansów.

Resort przedstawił nową wersje projektu projekt ustawy o akcyzie. Jedna ze zmian polega na podniesieniu stawki na gaz LPG z 695 zł za tysiąc kilogramów do 1,1 tys. zł. Ma to dać budżetowi 700 mln zł rocznie.

Dodatkowo ma zostać opodatkowany także gaz ziemny sprężony do napędu silników spalinowych. Stawka wynosić będzie 100 zł za tysiąc kilogramów (przy założeniu, że sprzedaż tego gazu wyniesie ok. 2700 tys. kg) przyniesie wzrost dochodów budżetowych o ok. 0,3 mln zł.

W dodatku nie ma co liczyć na obniżkę akcyzy na bardzo drogie dziś benzynę i olej napędowy. Rzeczniczka rządu Agnieszka Liszka zapowiedziała dziś, że w rządzie nie zapadły żadne decyzje w sprawie ewentualnej obniżki akcyzy na paliwa.

Giełda na żywo

Wyniki spółek biją oczekiwania, ale ich kursy szaleją

Wstępne wskaźniki PMI dla Europy oraz wyniki finansowe amerykańskich...

Giełda na żywo

Huśtawka nastrojów na Wall Street

Uwaga inwestorów koncentrowała się na wynikach kwartalnych amerykańskich spółek.

Odniosła sie w ten sposób do informacji Dziennika, który napisał - powołując się na nieoficjalne źródła w Platformie - że premier jest zdecydowany obniżyć akcyzę na paliwa. Według gazety, w najbliższym czasie Donald Tusk chce spotkać się z szefami PKN Orlen i Lotosu, aby uzyskać od nich zapewnienie, że po obniżce akcyzy, koncerny nie podwyższą marży, jaką dziś wliczają w cenę paliwa.

- Nie zapadły żadne decyzje w sprawie ewentualnej obniżki akcyzy. Premier zadeklarował natomiast, że będziemy monitorować sytuację na rynkach paliwowych - i to robimy. Poprosiliśmy o analizy szefów koncernów paliwowych. W tej chwili ceny ropy spadają, czuwamy nad sytuacją - mówi Liszka.

ZOBACZ TAKŻE:

Dziś w Nowym Jorku ropa naftowa zdrożała po wcześniejszych spadkach, gdy na rynek dotarły informacje o eksplozji w parku przemysłowym w Kuwejcie - podają maklerzy.

Przed incydentem w Kuwejcie ropa taniała w reakcji na wzrost amerykańskich zapasów paliw. W środę ropa w USA staniała o ponad 2 procent.

Prawo i Sprawiedliwość jeszcze w czwartek ma złożyć wniosek o odwołanie ministra finansów. Partia Jarosława Kaczyńskiego już w ubiegłym tygodniu zapowiedziała, że złoży taki wniosek, jeśli do środy rząd nie podejmie decyzji o obniżce akcyzy.

PRZECZYTAJ TAKŻE KOMENTARZE MONEY.PL:

Jednak to nie koniec zmian w akcyzie. W przygotowanej przez rząd ustawie, najważniejsza zmiana w stosunku do poprzedniej wersji opublikowanej w połowie kwietnia, to wzrost planowanej podwyżki akcyzy na papierosy i tytoń. Ta część zmian ma przynieść największe przychody, bo około 2,1 mld zł w skali roku.

- W 2009 r. o ok. 18,10 proc. (wzrośnie akcyza) na papierosy, o ok. 51,60 proc. na tytoń do ręcznego sporządzania papierosów i na inny tytoń do palenia o ok. 172 proc. przy założeniu, iż w 2008 r. nie wzrośnie cena detaliczna i tym samym nie wzrośnie kwota akcyzy liczona w procencie ceny detalicznej - napisali autorzy projektu.

Wcześniej resort planował, że od 2009 r. stawki wzrosną o 15,8 proc. na papierosy, o 11,5 proc. na tytoń do ręcznego sporządzania papierosów i na inny tytoń do palenia o 100 proc. Te zmiany miały dać dodatkowe wpływy rzędu 1,7 mld zł.

Utrzymano pozostałe propozycje. Wśród najważniejszych zmian, jakie się znalazły w projekcie, jest nowy sposób obliczania akcyzy od energii elektrycznej. Po wejściu w życie ustawy akcyza ma być płacona przez dystrybutorów energii, a nie - jak to jest obecnie - przez producentów. Resort chce zachować dotychczasową stawkę podatku, co oznacza straty dla budżetu w wyniku strat przesyłowych energii. MF ocenia, że w skali roku straty te wyniosą w skali roku ok. 270 mln zł (przy stawce akcyzy na energię elektryczną pozostającej na niezmienionym poziomie).

Nowa ustawa wprowadza też zasady opodatkowania gazu ziemnego wykorzystywanego do celów opałowych (z wprowadzeniem jednoczesnego zawieszenia poboru do 31 października 2013 roku) oraz węgla i koksu (zawieszenie do 1 stycznia 2012 roku). Resort finansów dodał jednak zastrzeżenie, że może wcześniej zacząć pobierać akcyzę na gaz opałowy, jeśli jego udział w konsumpcji energii w kraju przekroczy 25 proc. Gdy przekroczy poziom 20 proc., wówczas fiskus będzie pobierał połowę ustalonej stawki - czyli 50 proc. z 1,18 zł za GJ.

Tagi:gaz, akcyza, paliwa, lpg, benzyna, on, ropa, papierosy, ziemny, diesel
Pochwal się na swojej stronie,
że czytasz Money.pl
Czytam Money.pl

A miał obniżać podatki...

asto / 217.98.20.* / 2009-06-15 19:43
PO i wszystko jasne :)

Re: Paliwo zdrożeje - rząd podnosi akcyzę

deco / 83.15.120.* / 2008-06-16 11:21
To będziemy mieli najwyższą akcyzę na LPG w Europie, czego można się było zresztą innego spodziewać PO PO

Re: Paliwo zdrożeje - rząd podnosi akcyzę

Tomek_stg / 80.52.140.* / 2008-06-11 11:06
Do SZKOŁY (P)Osiołki
1)Myśle że trzebaby Panom ministrom (w większości zapewne posiadającym jakies stopnie naukowe z ekonomii) wyłuszczyć co to jest krzywa Laffera .
2) Dobrym pomysłem byłoby też zrównać ich zarobki z średnią krajową (za nieróbstwo to i tak za dużo) żeby mogli na to spojrzeć z perspektywy portfela zwykłego Kowalskiego. no Ale póki co, to oni sami te zarobki ustalają.. Ktoś by wreszcie musiał powiedzieć tej ministerialnej chołocie, że nie są tutaj sami i za coś te pieniądze z naszej kieszeni wyciągają

Re: Paliwo zdrożeje - rząd podnosi akcyzę

lasse / 2008-06-07 11:47
1. wzrost cen paliwa może ma być narzędziem do ograniczenia jego konsumpcji (a dalej zmniejszenia emisji spalin)? to by się zgadzało jakoś...
2. tylko patrzeć jak lada chwila seria alternatywnych metod napędzania maszyn wprowadzona zostanie na rynek przez kreatywnych przedsiębiorców (a potem oczywiście odpowiednio opodatkowana :))

Re: Paliwo zdrożeje - rząd podnosi akcyzę

odys1 / 2008-06-06 09:11
proponuję oddać zarządzanie tym państwem sprawdzonemu gospodarzowi nazwiskiem PUTIN !! Polska od morza do morza-mlekiem i miodem płynąca!!

Re: Paliwo zdrożeje - rząd podnosi akcyzę

miajik / 83.14.214.* / 2008-06-06 08:13
Przestancie biadolic.
obnizenie akcyzy na paliwa to miliardowe zyski ale nie dla nas a dla firm nimi handlujacych.
nie ma takiej sily aby obnizyc zarobek ich. kto by chcial oddac ze swojej kieszeni otrzymany prezent w postaci obnizonej akcyzy liczony w milionach?????
kto sie zgłosi???
paliwo bylo potrzebne, jest potrzebne i bedzie potrzebne a jak i tak kupuje sie po takich cenach to popyt sie nie zmieni. rozwoj robi swoje. a z gazem bylo do przewidzenia ze wkoncu ta cenusia malenka sie zmieni ---- to juz jest cios ponizej pasa. a co do kaczynskiego jaroslawa naszego prezydenta stajacego twardo za obnizeniem akcyzy niech sie zastanowi nad innym chwytem marketingowym - dziecinne pogaduszki.
T. / 217.172.233.* / 2008-06-11 11:34
Bzdury pleciesz ! Za rządów 'PIS'-u wzrost ceny paliwa został zahamowany i obniżony ! -Masz pomrocznośc umysłową ? A teraz nikt nawet nie myśli o zatrzymaniu wzrostu cen paliwa . Kasa leci ...
titania / 83.7.205.* / 2008-06-11 20:18
wiesz chociaż ile za rządów PIS kosztowała baryłka ropy a ile teraz to porównaj sobie

Re: Paliwo zdrożeje - rząd podnosi akcyzę

Lutoslaw / 85.221.184.* / 2008-06-05 17:00
No teraz wszystko jasne - po najmniejszej linii oporu... Donald - ostatni raz oddalem głos na Twoją zakłamaną partię. Bardzo ciekawe, jak ta planowana podwyżka ma się do tego:
http://www.podatki.egospodarka.pl/22860,Akcyza-na-LPG-moze-sie-nie-zmienic,1,65,1.html
Elendir / 2008-06-06 07:07 / Łowca czarownic
Jakoś nie wierzę że głosowałeś na PO.
josner1 / 195.116.25.* / 2008-06-09 07:47
Ja też głosowałem i co z tego. Głosowanie na partie jest jak tankowanie na stacjach w moim mieście, Mogę tankować na orlenie, bp, shellu, statoilu ale to naprawdę nie ma większego znaczenia, bo wszyscy trzymają taką samą cenę paliwa.
Elendir / 2008-06-13 14:34 / Łowca czarownic
Bez przesady. Nawet stacje benzynowe nie trzymają tej samej ceny paliwa. A w przypadku polityków jest kilka, nawet bym powiedział dość zasadniczych różnic. Oczywiście to nie oznacza że któryś jest idealny.

Paliwo zdrożeje - rząd -sprzeda siedziby ministerstw ! ! !

arch / 2008-06-05 16:44 / Tysiącznik na forum
"Kancelaria Premiera zamierza sprzedać część budynków rządowych w ścisłym
centrum Warszawy. "
http://wiadomosci.onet.pl/1763014,11,item.html

Nieruchomosci to zlota rzecz do wałków.Tanio sprzedadzą
za 1mln , a drogo kupią za 5mln !
... Ura, ura, Czapajew Gieroj.
za stalinu za rodinu na boj na boj na boj i job twoju

Re: Paliwo zdrożeje - rząd podnosi akcyzę

kajko / 83.5.179.* / 2008-06-05 16:03
zamiast podatku liniowego -wzrost akcyzy na LPG- czy to ten
cud obiecany przez Złotoustego Donalda?
Miguel z UPR / 80.53.130.* / 2008-06-05 16:37
Nie ma co jęczeć, trzeba stworzyć silną wolnorynkową partie, broniącą interesów klasy średniej. Platfusy nic nie ruszą, a wraz z pogorszeniem koniunktury tradycyjnie do głosu dochodzą organizacje przestępcze typu Samoobrona i SLD.
ss99 / 83.24.253.* / 2008-06-05 17:39
jestem za !!! klasa średnia niech rządzi a nie albo biedata albo bogacze dorobieni na przekrętach ! zróbmy jak w normalnym kraju !!!!!!!!!!!
jaano / 2008-06-06 11:42
no byłaby jedna metoda obniżenia podatków - tylko najpierw trzeba wytruć wszystkich byych komuchów, bo biorą największe emerytury :)))))
jaano / 2008-06-06 11:30
ale z was pajace.. - wszyscy juz do tej pory rzadzili... i co? g....no, wiec przestancie biadolic kazda partia miala juz swoj czas i sie skompromitowala (a PIS to juz zupelnie...) - PO mozna powiedziec ze dopiero zaczął rzadzic. a z reszta co ma wspolnego PO z ogolną recesją na świecie i wzrostem cen paliwa?
jedyne co mnie w kurza to podnoszenie podatkow ekologicznego paliwa to głupota.... a ci co nie mają gazu sa wsciekli ze LPG jest takie ...taniutkie (jak juz to ktos napisal) - ale przeciez nie jest to takie kolorowe, bo za instalacje tez trzeba zaplacic, a potem auto i takna benzynie sie musi zagrzac... wiec koszty podobnie przy dieslu zwracaja sie z czasem.
arch / 2008-06-05 16:12 / Tysiącznik na forum
YES,YES,
SIR,
--PO obiecuje likwidację 200 podatków ! !

http://www.dziennik.pl/Default.aspx?TabId=14&ShowArticleId=64540
Platforma Obłudników .

Re: Paliwo zdrożeje - rząd podnosi akcyzę

Pilsener / 2008-06-05 15:36 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
PO partią liberalną? Kto tak twierdzi, ten nie ma zielonego pojęcia o polityce albo nie zna znaczenia słowa "liberalizm". PO to typowa partia socjalistyczno-konserwatywna, podobnie jak PIS czy LID. Robię dokładnie to samo co inni socjaliści - zastępują "ich kolesi" swoimi (nazywa się to odpolitycznianiem) i nakładają nowe podatki, aby powiększyć masę uwłaszczeniową.
acomitam / 83.25.149.* / 2008-06-06 07:01
Z konserwatyzmem to PO ma tyle wspólnego ile ja z cesarzem Haile Selassie. PO to partia tzw. pragmatyczna, tzn nie ma żadnych poglądów politycznych (nie mówię oczywiście o tych oficjalnie głoszonych), a jej cechą charakterystyczną jest koniunkturalizm. Zresztą gdyby byłą partią ideologiczną, nie zostałaby wyniesiona na urzędy, gdyż jej zadaniem nie jest realizacja programu politycznego, tylko robienie "królikowi i znajomym królika dobrze" lub - jak nazywa to red. Michalkiewicz - odwdzięczanie się.
Cspostrzegawczy / 2008-06-05 16:29 / Tysiącznik na forum
PIS obniżał podatki
?! / 2008-06-05 18:54 / Tysiącznik na forum
Zapowiedział ich obniżenie od 2006 roku. Przyjęta m.in. głosami PO ustawa ze stawkami 18 i 32 % obowiazywać bedzie dopiero od przyszłego roku, czyli 2009. Kaczorom popieprzyły się 6 z 9. Może mysleli o 69 :) Miała być kiełbasa wyborcza, ale nie udało się!!! Poza tym przypomnieć wypada podwyzkę akcyzy o 25 groszy na litrze (likwidacja "upustu" Belki). Więc z tym PiSiowym obniżaniem podatków tak pięknie nie było. Ale po dwóch latach takich spraw nie pamiętać? Brak lecytyny!
Cspostrzegawczy / 2008-06-06 11:16 / Tysiącznik na forum
zobacz o ile przybliżył sie dzień wolności podatkowej za czasów PISu, to otworzy ci oczy i opadną klapki POwskiej propagandy.
?! / 2008-06-11 21:32 / Tysiącznik na forum
Chłopie, Ty - niczym Kurski Jacuś! Na barykady!!!

Re: Paliwo zdrożeje - rząd podnosi akcyzę

leiho / 2008-06-05 14:25 / "Tu Ne Cede Malis"
i to jest własnie "liberalna" Platforma. Myslałem ze zrobią niewiele, moze ze 2-3 dobre posuniecia, oddalą widmo kryzysu w Polsce na najblizsze 10 lat. Niestety, Plandeka robi WSZYSTKO by doprowadzic ten kraj do ruiny - wyzsze podatki, brak decentralizacji, brak uproszczen w gospodarce, brak obnizania kosztów pracy, PODWYZKI podatków zamiast obnizek i obiecanki obnizek juz w 2010 roku hahahahha.

Zakłamane, złodziejskie draństwo. Tyle. Nie naplułbym im nawet na buty, szkoda sliny. nie lubiłem PiSu nigdy, ale to co robi Plandeka to zakrawa na kpine - "liberalny" rzad podniosł podatki dla rolników, teraz podnosi akcyzę. Przeciez ten bełkot o tym ile zarobi budzet a ile straci - to jest komusza spiewka, to samo robił Miller itd.
?! / 2008-06-05 15:10 / Tysiącznik na forum
A czego, do cholery, sfinansować odziedziczone przywileje? Właśnie dlatego podnosi się podatki pośrednie, bo sa łatwiejsze do ściągnięcia od PIT. Poza tym w kampanii wyborczej PO obiecywała obnizkę CIT/PIT/VAT, a nie akcyzy. Paradoksalnie, mimo wzrostu akcyzy na LPG ("święte krowy", którym nic nie można powiedzieć), uwazam to posunięcie za dobre i BĘDĘ GŁOSOWAŁ NA PO!!!
takiukładjest! / 213.158.196.* / 2008-06-05 18:36
a mało komunistów to samo twierdzi? A co biedne sieroty po bolszewii mają ze sobą zrobić?. Aby tylko z lustracją było spokojnie to i du... PO wyliżą.
?! / 2008-06-05 18:57 / Tysiącznik na forum
Niestety, nie ma atmosfery na likwidacje przywilejów. Nie tylko bolszewia nieźle sie trzyma. Emeryci wojskowi po 15 latach - czy do naszej armii ida ludzie upośledzeni fizycznie lub psychicznie, że nie mogą pracować po czterdziestce??? To tylko jeden z wielu przykładów, który jest uzasadnieniem dla ogromnej fiskalizacji. I koniec! Bolszewia i reszta darmozjadów będzie poza tym lizać du... każdej formacji, która będzie rządzić!!!
arch / 2008-06-05 14:35 / Tysiącznik na forum
... Ura, ura, Czapajew Gieroj.
za stalinu za rodinu na boj na boj na boj i job twoju raz my kulturnyj narod my giermancow nie boimsia i wsiegda idiom wpieriod! ...

Ciekawe kiedy sie obudzicie.

Re: Paliwo zdrożeje - rząd podnosi akcyzę

Niepocieszony / 213.17.245.* / 2008-06-05 14:25
Ta podwyżka akcyzy na LPG to w imię działań proekologicznych. :-P

Aż się boję, że pewnego dnia opodatkują prawo do oddychania ... choć na dobrą sprawę w kurortach tak jest ;-)

Re: Paliwo zdrożeje - rząd podnosi akcyzę

absurd / 83.143.213.* / 2008-06-05 14:22
ciekawy kraj Polska

obiecane obnizki a realizowane podwyzki

podobno to polskie przysłowie .. obiecanki cacanki a głupiemu radość

czy budrzet potrzebuje tyle pieniędzy .. aby zapłacic za błędy i niekompetencje rządzacych .. z tej i poprzednich ekip?

jak sądzicie .. czy wszelkie podwyzki (podatków ) .. działaja stymulująco czy raczej spowalniająco na gospodarke?

pozatym to dziwne .. ze pieniądze wpływające do budrzety .. coraz większe .. wskutek rozwoju gospodarczego nie wystarczają ..

czy jedynym pomysłem .. jest obarczanie obywateli .. coraz wiekszym cięzarem podatkowym?

Re: Paliwo zdrożeje - rząd podnosi akcyzę

Pawel T / 195.187.79.* / 2008-06-05 13:29
Czemu w lipcu 2007 roku kiedy UPR wnioskował o obniżenie akcyzy rząd PIS ustami Pani Gilowskiej odrzucił to?
?! / 2008-06-05 15:28 / Tysiącznik na forum
Z tego samego powodu, co dziś PO! Pieniądze w budżecie państwa biorą się, niestety, z podatków. Przy rozdętej części socjalnej buydżetu podwyżki podatków pośrednich są nieuniknione!!!

PO - stracilo wlasnie jeden glos.

Obywatel uprawniony do glosowania / 195.72.91.* / 2008-06-05 13:12
Nigdy w zyciu nie zaglosuje na PO i ch... !!!
?! / 2008-06-05 15:29 / Tysiącznik na forum
Nie masz takiego obowiązku.

Re: Paliwo zdrożeje - rząd podnosi akcyzę

Artur111111 / 2008-06-05 12:54
Podniesienie akcyzy na LPG to cios w ubogich, a więc w elektorat PiS, a w znacznie mniejszym stopniu PO. Wyraźnie to pokazuje, że PO nie ma aspiracji tworzenia rządu reprezentującego wszystkich Polaków.
?! / 2008-06-05 15:30 / Tysiącznik na forum
Cios w ubogich? Od kiedy ubodzy jeżdżą samochodami?
Artur111111 / 2008-06-05 15:46
Dla Ciebie ubogi to tylko ten, który śpi pod mostem? Wielu ludzi posiada z konieczności stary samochód na LPG, a nie stać ich na pełne uczestniczenie w życiu społeczeństwa, ani zapewnienie sobie standardów egzystencji (mieszkają w ciasnych norach z betonu, mięso jedzą co kilka dni, nie ogrzewają domów, itd.). Uważam, że to jest ubóstwo.
?! / 2008-06-05 19:00 / Tysiącznik na forum
Za minimalną pensję nie da sie urzymać samochodu w powiązaniu z innymi codziennymi wydatkami!!! To aksjomat. Za co jeździ tyle złomu po naszych drogach. Jes,li z powodu wyższej akcyzy ilość samochodów trochę zmniejszy się, to chwała Rostowskiemu!!! Czy w Polsce, czy gdziekolwiek indziej na świecie - NIE KAŻDY MA I MUSI MIEC SAMOCHÓD
titania / 83.7.205.* / 2008-06-11 20:25
ja nie mam samochodu i żyjęi jeszcze sobie chwalę
?! / 2008-06-11 21:35 / Tysiącznik na forum
I jest ok. Trzeba mieć świadomość sytuacji, a nie udawać milionera na zasiłku. Mam szacunek do takich ludzi. Pozdrawiam.
Czarna Chmura / 2008-06-06 15:36 / Bywalec forum
przebrzydły komuch.
?! / 2008-06-11 21:36 / Tysiącznik na forum
Chyba Cie zdrowo pogięło!!! Poczytaj sobie moje posty, zanim cokolwiek zaczniesz pisać o moich poglądach na politykę lub gospodarkę! Czarno masz pod dekielkiem :)

Re: Paliwo zdrożeje - rząd podnosi akcyzę

Handel wyrokami 1 / 79.186.185.* / 2008-06-05 12:53
Gdzie są na forum milośnicy PełO - ukryli sie ?
Wlezli do swoich agenturalno mafijnych kryjowek.
Czy umierają ze wstydu ?
leiho / 2008-06-05 14:27 / "Tu Ne Cede Malis"
jest tu jedenm man13 - zaraz przyjdzie i ci nawtyka ze jestes "rydzykowy oszołom" - kazdy kto nie lubi Don tuska jest oszołomenm, ciemniakiem itd. Ale tak to jest jak ludzie maja 2 biegunową wizję swiata.
?! / 2008-06-05 15:11 / Tysiącznik na forum

Ale tak to jest jak ludzie maja 2 biegunową wizję swiata

Wypisz, jak TY sam!

Re: Paliwo zdrożeje - rząd podnosi akcyzę

Beeee / 195.138.208.* / 2008-06-05 11:47
Donald - kłamca, obiecał że będzie się żyło lepiej.
Chyba jemu.
Wytykał Kaczyńskim co zdrożało za ich rządów, a ceny, nie tylko na paliwa, biją rekordy za jego CUDownych rządów.
środa / 79.188.238.* / 2008-06-05 12:30
wszystko k.......wa drożeje ! a blady strach jeszcze padnie na tych co wzieli kredyty.

Paliwa w Polsce są wyższe o cen w Irlandii. Już prazegoniliśmy Irlandię, pora wyhamować donek, bo wszystkie zarobione pieniądze Polaków w Irlandii stopnieją w Polsce.

co to za ekipa !?
Pitera głupkowate raporty robi, Palikot chodzi z lateksowym fiutem, ćwiąkalski pokazuje laptopa Ziobry (a kiedy wreszcie opublikuje swoje dochody 2007), Pawlak zwalnia J&S z półmilionowej kary, Sawicka nabiera sił przed "reformą słuzby zdrowia" na "Majorce" ..itd, etc
ałtor / 84.201.210.* / 2008-06-05 12:20
Mamo obiecałaś..... hehe. Nie wiedziałem, że nasz premier ma tyle władzy, że dyktuję ceny paliw na światowych giełdach.
ricky / 62.87.161.* / 2008-06-05 13:38
... "pan premier" nie podnosi cen na rynkach światowych (popatrz sobie np. www.finanzen.net), tylko podnosi akcyzę, która i tak już teraz jest wyższa niż zalecane w Unii minimum - był w money.pl artykuł z wykresami na ten temat pt. "Podwyżka akcyzy na autogaz - strata czy zysk dla Ministerstwa Finansów?..." - czas sie pakować z tego syfu co się POlska nazywa.
XXXL / 79.188.238.* / 2008-06-05 12:34
w Irlandii jest niższa cena niż w Polsce 1,25 euro , w Hiszpanii 1,19 euro, nic nie broni pampersie twojego donka. Teraz zresztą nie ma czasu bo zaczyna się Euro.Kopana go interesuje
buuuu / 83.15.89.* / 2008-06-05 12:12
Ja też korzystam z dobrobytu PO i chodzę pieszo
?! / 2008-06-05 15:26 / Tysiącznik na forum
Wyjdzie na zdrowie :)
Adam //?k / 66.92.128.* / 2008-06-05 11:58
CEna paliwa bije rekordy na calym swiecie, tak ze winią tuska ze mozez tez winic Tuska ze po nocy jest dzien
ricky / 62.87.161.* / 2008-06-05 13:42
Poczytaj Pan w money.pl "Podwyżka akcyzy na autogaz - strata czy zysk
dla Ministerstwa Finansów?..." ...zrozumiesz więcej. Nie zaboli, a uświadomi.
XXXL / 79.188.238.* / 2008-06-05 12:39
bredzisz, sprawdź sobie ceny paliw na rynku EU
XXXL / 79.188.238.* / 2008-06-05 12:39
bredzisz, sprawdź sobie ceny paliw na rynku EU
sdasdasd / 194.1.153.* / 2008-06-05 12:27
ale podwyzszac podatkow nie musza
parasol69 / 83.17.135.* / 2008-06-05 13:42
Prześledź sobie stawki akcyzy na benzynę to zobaczysz , że to rząd PIS-u podniósł akcyzę , a teraz obłudnie stawia ultimatum. O ile mi wiadomo to nikt nie ma zamiaru podnosić akcyzy na benzynę czy ropę a projekty PISu w poprzedniej kadencji zakładały znacznie wyższe podwyżki akcyzy na gaz.
I jeszce jedno : na czym ma polegać lepsze życie tUska po podwyżce akcyzy. chyba taka decyzja to raczej powoduje problem bo wszyscy wieszają psy na rządzie.
Problem jest w tym ,że reformowanie chociuażby służby zdrowia i podwyżki dla sfery budżetowej kosztują
Beee / 195.138.208.* / 2008-06-05 14:50
Jak kiedyś powiedział Jerzy Urban: "Rząd się sam wyżywi"
hen / 194.213.1.* / 2008-06-05 12:24
kurde platformersom to można o akcyzie pisać mówić a oni dalej o całym świecie,chłopie gdybyś miał obok siebie dwie stacje i na jednej benzyne po 4,80 o na drugiej po 4,60 to którą byś wybrał?na początku 2007-styczeń luty- Pb 98 była po 3,80-3,90,teraz jest o ok. złotówkę więcej,a to oznacza że za każdy litr wpływa budżedtu państwa o ok. 22 gr więcej z tytułu vatu,więc minister finansów mógłby tę akcyzę o te 20 gr obniżyć,ale nie
parasol69 / 83.17.135.* / 2008-06-05 13:46
no tak ale Vat to nie akcyza i tu raczej trzeba by zrobić reformę Vatu bo te stawki które są nijak nie dopasują się do ewentualnej obniżki . Ile kosztowała baryłka ropy rok temu na świecię? sprawdź i przestań się dziwić
ricky / 62.87.161.* / 2008-06-05 13:57
Poczytaj Pan w money.pl "Podwyżka akcyzy na autogaz -
strata czy zysk
dla Ministerstwa Finansów?..." ...zrozumiesz więcej.
Nie
zaboli, a uświadomi. W dziale "motoryzacja"...

Rośnie akcyza a nie tylko stały element jakim jest koszt gazu...a to już zasadnicza różnica...Czyli wzrost podatków a nie zapowiadana przez PO obniżka...
cobithree / 2008-06-05 12:18
Prawda, ale powinni obniżyć akcyzę, bo te ceny w końcu zaczną zabijać gospodarkę.

I w ogóle po co ta opłata na gaz ziemny, skoro ma dać 0,3 mln zł przychodu. 300 000 zł hmm, to na pewno wzmocni nasz budżet. Pewnie jest to zgodne z zasadą pewnego Ferdynanda K. "grosz do grosza a będzie kokosza".
mądrala / 77.254.156.* / 2008-06-05 11:52
Mnie się żyje lepiej. Przesiadłem się z samochodu na rower.
pedałuj! / 213.158.196.* / 2008-06-05 18:41
pomyśl nad kwestią powrotu na wieś, mógłbyś się konno poruszać. Ekologicznie i grama paliwa nie potrzeba. Zresztą powrót do pańszczyźnianych korzeni może okazać się twórczym zajęciem
wesz / 83.31.171.* / 2008-06-05 13:14
W zimie też będziesz jezdził na rowerze?
griko / 2008-06-05 12:50 / portfel
posrańcy...