Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
krzyż
21.08.2010 12:45

Obrońcy krzyża są zmęczeni, mają pomysł na koniec sporu

W przyszłym tygodniu wydadzą oświadczenie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Paweł Kula)

Obrońcy krzyża sprzed pałacu prezydenckiego, zapowiadają, że w przyszłym tygodniu wydadzą oświadczenie, w którym odniosą się do stanowiska episkopatu i przedstawią swoją propozycję rozwiązania konfliktu.

Obrońcy zgodnie podkreślają, że są już zmęczeni przeciągającą się sytuacją, jednak nie ustąpią do momentu uzgodnienia akceptowalnej dla nich formy upamiętnienia ofiar tragedii smoleńskiej.

Dariusz Wernicki przedstawiciel Komitetu Obrony Krzyża powiedział, że z odpowiedzią na apel episkopatu czekali tak długo, bo chcieli ją uzgodnić z różnymi wspierającymi ich środowiskami. Oświadczenie komitet ma przedstawić po weekendzie.

Obrońcy krzyża chcą też zwrócić się z prośbą o rozmowę do episkopatu i pałacu prezydenckiego. Podczas spotkania miałby zostać omówione warunki, po których spełnieniuzgodzą się na przeniesienie krzyżado kościoła św. Anny

Obrońcy krzyża liczą, że uda się osiągnąć kompromis, bo swoją walką czują się powoli zmęczeni. Jak twierdzą pod pałacem prezydenckim co noc dochodzi do ekscesów zagrażających ich bezpieczeństwu. Zapowiadają jednak, że nie zrezygnują dopóki nie dojdzie do satysfakcjonującego ich kompromisu. Najwytrwalsi z obrońców krzyża koczują pod pałacem prezydenckim już 39 dni.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/108/t104044.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/prezydent;w;nowej;roli;a;krzyz;nadal;dzieli,155,0,656027.html) Prezydent w nowej roli, a krzyż nadal dzieli Kiedy Komorowski przejmował zwierzchnictwo nad armią, hierarchowie kościelni apelowali o spokój pod krzyżem.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/107/t104043.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/nowa;tablica;pamieci;ofiar;katastrofy;pod;smolenskiem,3,0,655875.html) Nowa tablica pamięci ofiar katastrofy pod Smoleńskiem Płyta została umieszczona w Katedrze Polowej w Warszawie.
Tagi: krzyż, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz