Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Od 2012 roku trudniej będzie zdać egzamin gimnazjalny

0
Podziel się:

Wróci formuła przedmiotowa i nastąpi też większa specjalizacja testów.

Od 2012 roku trudniej będzie zdać egzamin gimnazjalny
(dra_schwartz/iStockphoto)

Za dwa lata egzamin ten będzie wyglądał inaczej niż obecnie. Przede wszystkim wróci formuła przedmiotowa. Obecnie egzamin składa się dwóch części: humanistycznej i matematyczno-przyrodniczej.

Od 2012 roku nastąpi też większa specjalizacja testów. Pierwszego dnia gimnazjaliści najpierw napiszą test z języka polskiego, a potem z historii i wiedzy o społeczeństwie.

Dyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej Krzysztof Konarzewski zapowiada, że nowa formuła będzie bardziej wymagająca od dotychczasowej.

POSŁUCHAJ KRZYSZTOFA KONARZEWSKIEGO:

źródło: IAR

Drugiego dnia egzamin też zostanie podzielony na dwie części. Najpierw uczniowie rozwiążą zadania z matematyki, a w drugiej części będą opowiadać na pytania z biologii, chemii, fizyki i geografii. Zmieni się również system prezentowania wyników egzaminów.

Minister edukacji Katarzyna Hall zapowiada, że oprócz tradycyjnego rezultatu procentowego uczeń otrzyma też tak zwany wynik centylowy, czyli ilu uczniów miało od niego wynik lepszy i ilu gorszy.

POSŁUCHAJ MINISTER EDUKACJI:

źródło: IAR* *

Podobny system prezentowania wyników znajdzie zastosowanie na maturze i na sprawdzianie kompetencyjnym szóstoklasistów od 2015 roku.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)