Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Okęcie-nowy sprzęt

0
Podziel się

Na warszawskim lotnisku Okęcie od dziś funkcjonują nowoczesne urządzenia do niszczenia ładunków wybuchowych i wykrywania narkotyków. Sprzęt najnowszej generacji dla straży granicznej oraz służby celnej kosztował milion 200 tysięcy złotych.

bEhNjcet

Sprzęt jest tak zaawansowany technologicznie, że pozwala szybciej i dokładniej niż dotychczas określić co znajduje się w bagażu. Straż otrzymała: przenośne urządzenie rentgenowskie do prześwietlania bagażu, wyrzutnik pirotechniczny bezodrzutowy, który będzie mógł być również zamontowany na specjalnym robocie, który już znajduje się na Okęciu. Funkcjonariusze otrzymali też zestaw łączności bezprzewodowej o takich parametrach, które pozwalają na bezpieczne przekazywanie informacji.

Celnicy na Okęciu otrzymali pierwszy na świecie detektor śladowych ilości narkotyków, a nawet oparów takich substancji. Urządzenie waży 12 kilogramów i jest mobilne co dodatkowo ułatwia prace funkcjonariuszom.

Pieniądze na zakupy nowoczesnego sprzętu dla warszawskiego portu lotniczego przekazał wojewoda mazowiecki. Jacek Kozłowski podkreśla, że najważniejsze jest zapewnienie bezpieczeństwa podróżnym, ale też funkcjonariuszom pracującym w porcie lotniczym.

bEhNjcev

W zeszłym roku na Okęciu straż graniczna z powodu pozostawionego bagażu interweniowała 160 razy, przeprowadzono 4 ewakuacje lotniska. Celnicy w ciągu ostatnich 12 miesięcy udaremnili przemyt 55 kilogramów narkotyków o wartości 6 milionów złotych, zarekwirowali też 19 ton tytoniu o wartości ponad 3 milionów złotych.

bEhNjceW
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)