Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

OPINIA Pogoda pomaga zatrudnieniu

0
Podziel się:

OPINIA Bezrobocie - Kuczyński

Bezrobocie w listopadzie było wyższe niż przed rokiem. Bez pracy jest 2 miliony 116 tysięcy osób, czyli o ponad 50 tysięcy więcej niż w listopadzie 2012 roku.
Analityk domu maklerskiego Xelion Piotr Kuczyński podkreśla, że dane dotyczące bezrobocia należy ocenić pozytywnie. Ekspert przyznaje, że sam wynik powyżej 13 procent oznacza, że bezrobocie jest wysokie, ale jego zdaniem w listopadzie mogło być o wiele gorzej. Piotr Kuczyński dodaje, że bezrobocie rośnie powoli między innymi dzięki dobrej pogodzie, która pozwala na kontynuowanie prac budowlanych.
Rozmówca IAR przyznaje, że w najbliższych miesiącach sytuacja na rynku pracy powinna być stabilna. Na znaczący spadek bezrobocia nie ma szans, ponieważ nasza gospodarka rozwija się zbyt wolno. Aby sytuacja na rynku pracy się poprawiła, wzrost gospodarczy musiałby przekroczyć przynajmniej 4 procent. Na taki wynik, w opinii rozmówcy IAR, mamy szansę w drugiej połowie przyszłego roku.
W ubiegłym miesiącu najwyższy wskaźnik bezrobocia (21,1 procent) odnotowano w województwie warmińsko-mazurskim. Najniższe bezrobocie jest w Wielkopolsce (9,5 procent) oraz w województwie mazowieckim (11 procent).

IAR

wiadomości
IAR
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)