Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Oscary - początek wyścigu

0
Podziel się:

Oscary - początek wyścigu

Członkowie Amerykańskiej Akademii Filmej otrzymali karty do głosowania. Rozpoczął się oscarowy wyścig filmów, które trafiły do kin w 2010 roku. Nominacje do uznawanych za najważniejsze nagród filmowych, zostaną ogłoszone 25 stycznia. Blisko 5.800 członków Akademii odda swoje głosy w kilkunastu kategoriach
W tym roku wśród faworytów do nominacji w kategorii najlepszy film wymienia się takie tytuły jak "The social Network" "Czarny łabędź", "Fighter", "Incepcja", "Jak zostać królem". To typowanie na podstawie nominacji do Złotych Globów - czyli nagród zagranicznych dziennikarzy akredytowanych przy Hollywood. Złote Globy uważane są za prognostyk Oscarów. Według opinii kilku organizacji krytyków filmowych, najlepszy film to "The social Networktwork", który opowiada o powstawaniu Facebooka. O nominacje do statuetek Oscara w tej kategorii zgłoszony został film Jerzego Skolimowskiego "Essential Killing". To dzięki temu, że film Polaka unano za angielskojęzyczny, jako że najwięcej kwestii pada w tym języku, a tylko kilka zdań po polsku. W tym filmie w ogóle aktorzy mówią niewiele, a mimo to sugestywny w głównej roli Vincent Gallo wydaje się mieć szanse na nominacje w kategorii najlepszy aktor.
W grupie filmów zagranicznych czyli nieangielskojęzycznych Polskę reprezentuje film "Wszystko co kocham" Jacka Borcucha o czasach stanu wojennego, i dojrzewaniu młodego bohatera.
Tegorocznych laureatów Oscara poznamy podczas 83. gali wręczenia Oscarów, która odbędzie się 27 lutego w Kodak Theater. Gospodarzami uroczystości będą James Franco i Anne Hathaway. Wśród wręczających nagrody znajdą się m.in. Oprah Winfrey, Sandra Bullock, Halle Berry, Jeff Bridges i Marisa Tomei.

Informacyjna Agencja Radiowa

wiadomości
IAR
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)