Notowania

wiadomości
18.12.2012 17:48

Palermo: zawaliły się domy

Podziel się
Dodaj komentarz

Po dzisiejszej katastrofie budowlanej w Palermo, włoska Narodowa Rada Architektów zastanawia się, czy nie należy zająć się starymi domostwami. W Palermo na Sycylii zawaliły się dwa domy mieszkalne. Zginęły 4 osoby, a 7 zostało rannych.
Domy, stojące w historycznym centrum miasta, zawaliły się w nocy. Mieszkańcy słysząc podejrzane dźwięki i widząc rysy na scianach, wezwali straż pożarną. Kilka minut później , już w trakcie ewakuacji budynków , zawaliły się.
Zginęło małżeństwo 80- latków oraz 54 letni mężczyzna i jego 74 letnia ciotka. 7 osób zostało rannych, w tym niektóre ciężko. W kompleksie mieszkało 8 rodzin. W ubiegłym roku na ostatnim piętrze dobudowano jeszcze jedno mieszkanie.
W ostatnich latach doszło we Włoszech do wielu podobnych wypadków. Są one często związanie z nielegalnymi inwestycjami i nieprzestrzeganiem standardów w budownictwie. Włoska Narodowa Rada Architektów oznajmiła, że czas przyjrzeć się temu w jakim stanie są budynki mieszkalne w kraju. W wielu przypadkach stan ten bowiem jest bardzo zły.

IAR

Tagi: wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz