Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
izrael
13.07.2008 15:41

Palestyna i Izrael bliskie porozumienia

Ehud Olmert i Mahmud Abbas spotkali się w Pałacu Elizejskim w Paryżu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Premier Izraela Ehud Olmert powiedział w Paryżu, że Palestyńczycy i Izraelczycy _ jeszcze nigdy nie byli tak blisko porozumienia _. W Pałacu Elizejskim spotkali się: szef rządu Izraela, prezydent Autonomii Palestyńskiej Mahmuda Abbasa i prezydent Francji.

Spotkanie miało miejsce w ramach dzisiejszego paryskiego Szczytu Śródziemnomorza. Po spotkaniu trzej politycy wygłosili oświadczenia dla prasy. Gospodarz i organizator spotkania Nicolas Sarkozy podkreślił, że Francja rozumie zarówno potrzebę bezpieczeństwa Izraela, jak i konieczność ustanowienia państwa palestyńskiego.

POSŁUCHAJ PREZYDENTA FRANCJI:

_ - Jako przewodniczący Unii Europejskiej uczynię wszystko co w mojej mocy, by rozwinąć stosunki między Izraelem a Unią, i by Europa jeszcze bardziej zaangażowała się na rzecz rozwoju Terytoriów Palestyńskich - _ oświadczył po spotkaniu prezydent Sarkozy. _ - Czy dotychczas Europa była wystarczająco politycznie aktywna w tej części świata? Moim zdaniem nie. _

Premier Ehud Olmert podkreślił, że rozwiązanie konfliktu izraelsko-palestyńskiego jest bliskie i że obie strony będą musiały wkrótce podjąć ważne decyzje, by do tego porozumienia doszło.

CZY POROZUMIENIE PALESTYNY I IZRAELA JEST MOŻLIWE?
PODYSKUTUJ NA FORUM

Tagi: izrael, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz