Notowania

izrael
13.07.2008 15:41

Palestyna i Izrael bliskie porozumienia

Ehud Olmert i Mahmud Abbas spotkali się w Pałacu Elizejskim w Paryżu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Premier Izraela Ehud Olmert powiedział w Paryżu, że Palestyńczycy i Izraelczycy _ jeszcze nigdy nie byli tak blisko porozumienia _. W Pałacu Elizejskim spotkali się: szef rządu Izraela, prezydent Autonomii Palestyńskiej Mahmuda Abbasa i prezydent Francji.

Spotkanie miało miejsce w ramach dzisiejszego paryskiego Szczytu Śródziemnomorza. Po spotkaniu trzej politycy wygłosili oświadczenia dla prasy. Gospodarz i organizator spotkania Nicolas Sarkozy podkreślił, że Francja rozumie zarówno potrzebę bezpieczeństwa Izraela, jak i konieczność ustanowienia państwa palestyńskiego.

POSŁUCHAJ PREZYDENTA FRANCJI:

_ - Jako przewodniczący Unii Europejskiej uczynię wszystko co w mojej mocy, by rozwinąć stosunki między Izraelem a Unią, i by Europa jeszcze bardziej zaangażowała się na rzecz rozwoju Terytoriów Palestyńskich - _ oświadczył po spotkaniu prezydent Sarkozy. _ - Czy dotychczas Europa była wystarczająco politycznie aktywna w tej części świata? Moim zdaniem nie. _

* **ZOBACZ TAKŻE:** 
* [ Sarkozy w Izraelu: Skończcie z kolonizacją! ]( http://news.money.pl/artykul/sarkozy;w;izraelu;skonczcie;z;kolonizacja,236,0,350700.html )
* [ Rice: Porozumienie Izrael-Palestyna możliwe w ciągu roku ]( http://news.money.pl/artykul/rice;porozumienie;izrael-palestyna;mozliwe;w;ciagu;roku,45,0,283693.html )
* [ Bush: Pokój na Bliskim Wschodzie w zasięgu wzroku ]( http://news.money.pl/artykul/bush;pokoj;na;bliskim;wschodzie;w;zasiegu;wzroku,222,0,312286.html )
* **[ Wiadomości ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster )**

Premier Ehud Olmert podkreślił, że rozwiązanie konfliktu izraelsko-palestyńskiego jest bliskie i że obie strony będą musiały wkrótce podjąć ważne decyzje, by do tego porozumienia doszło.

CZY POROZUMIENIE PALESTYNY I IZRAELA JEST MOŻLIWE?
PODYSKUTUJ NA FORUM

Tagi: izrael, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz