Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Palikot - wnioski - komisja etyki

0
Podziel się

Janusz Palikot skierował kolejne dwa wnioski przeciwko posłom PiS do komisji etyki. Wiceszef klubu PO chce ukarania Mariusza Błaszczaka i Jolanty Szczypińskiej.

bEhtDaIB

Palikot chce ukarać Mariusza Błaszczaka za wypowiedź dla telewizji TVN24 z czerwca tego roku. W uzasadnieniu wniosku Palikot napisał, że rzecznik klubu PiS "porównuje moje uczestnictwo w legalnym wiecu zorganizowanym na Placu Litewskim w Lublinie, gdzie byłem gościem, do działania ORMO w 1968 roku". Chodzi o wiec Jarosława Kaczyńskiego jaki odbył się w Lublinie podczas kampanii prezydenckiej. W tym samym czasie na Placu Litewskim spotkanie ze swoimi zwolennikami zorganizował też Janusz Palikot.

Jolancie Szczypińskiej Palikot zarzuca "pogardliwy" stosunek do jego osoby, jaki posłanka miała wyrazić w Radio TOK FM. Szczypińska powiedziała "bardzo bym prosiła, żeby nie zadawać mi pytania na temat tej żałosnej postaci. Szkoda mi sekund życia, żebym to komentowała. Moim zdaniem kreowanie przez media tej żałosnej postaci jest wielce nieodpowiedzialne". W ten sposób Szczypińska odpowiedziała na pytanie o wstąpienie Palikota do zespołu badającego przyczyny katastrofy smoleńskiej, którym kieruje poseł PiS Antoni Macierewicz.

bEhtDaJe
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)