Notowania

wybory
11.06.2010 06:48

Panika w sztabie faworyta wyborów, przez sondaże

Z sondaży wynika, że topnieje przewaga kandydata Platformy nad prezesem PiS.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Jacek Turczyk)

W sztabie wyborczymBronisława Komorowskiegopanuje coraz bardziej nerwowa atmosfera. Potęgują ją wyniki sondaży, które zamawiają współpracownicy kandydata Platformy Obywatelskiej.

Wynika z nich, że różnica między Bronisławem Komorowskim iJarosławem Kaczyńskimto już zaledwie cztery punkty procentowe - ustalił _ Dziennik Gazeta Prawna _.

Spadające notowania marszałka Sejmu to efekt jego kolejnych wpadek, ale przede wszystkim braku jasno sprecyzowanej strategii kampanii.

Przyczyną tego braku jest z kolei wewnętrzny konflikt. Komorowski nie ufa szefowi swojego sztabuSławomirowi Nowakowi. Nowak boi się natomiast wpływówGrzegorza Schetyny, który nieformalnie starał się wyznaczać kierunki kampanii.

Na sojuszu z Komorowskim szef klubu PO próbował odbudować swoją pozycję w partii. Ale i on, gdy tendencje stały się niekorzystne dla marszałka, zaczął usuwać się w cień - czytamy w _ Dzienniku Gazecie Prawnej _.

Gazeta dodaje, że dezorganizację kampanii powodują kolejne błędy Komorowskiego. _ - Niemal codziennie praca w sztabie zaczyna się od wybuchu złości Sławomira Nowaka, który rzuca ostrymi słowami po kolejnych wpadkach Komorowskiego _ - opowiada osoba związana ze sztabem.

Zdeterminowany Nowak przydzielił nawet marszałkowi osobę, która ma pilnować go przed wpadkami. Aniołem stróżem został Dariusz Dolczewski, szef młodzieżówki Platformy.

ZOBACZ TAKŻE:

* [ Kandydat PiS znów apeluje o współpracę ]( http://news.money.pl/artykul/kandydat;pis;znow;apeluje;o;wspolprace,186,0,630970.html )
* [ "Kaczyński z zimną krwią wykorzystuje tragedię" ]( http://news.money.pl/artykul/kaczynski;z;zimna;krwia;wykorzystuje;tragedie,167,0,630951.html )
* [ Debata Komorowski-Kaczyński po 20 czerwca ]( http://news.money.pl/artykul/debata;komorowski-kaczynski;po;20;czerwca,125,0,630909.html )
*
Tagi: wybory, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz