Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
państwa bałtyckie
09.08.2008 19:00

Państwa bałtyckie i Polska przeciwko Rosji

Przywódcy Polski, Litwy, Łotwy i Estonii wyrazili wspólne stanowisko wobec Rosji.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Przywódcy Polski, Litwy, Łotwy i Estonii uważają, że działania Rosji na terenie Osetii Południowej i Gruzji to przekroczenie _ czerwonej linii w utrzymywaniu pokoju i stabilizacji w objętym konfliktem rejonie _

Prezydenci we wspólnym oświadczeniu podkreślili, iż użyją wszelkich dostępnych środków, aby _ upewnić się, że agresja przeciwko małemu państwu w Europie nie zostanie pominięta milczeniem lub nic nie znaczącymi oświadczeniami _. Przywódcy Polski i państw bałtyckich wezwali Unię Europejską i NATO do przejęcia inicjatywy i sprzeciwu wobec -jak się wyrazili - szerzenia imperialistycznej i rewizjonistycznej polityki na wschodzie Europy.

Prezydenci podkreślili w oświadczeniu, że nieprzyznanie Gruzji NATO-wskiego planu na rzecz członkowstwa zostało zinterpretowane jako zielone światło dla agresji w tym regionie.

Prezydent Lech Kaczyński podkreślił podczas konferencji prasowej, że _ oświadczenie jest ostre, ale sytuacja tego wymaga _. Jak zapewnił, jest ono otwarte i mogą się do niego dołączać inne państwa.

ZOBACZ TAKŻE:

Tagi: państwa bałtyckie, polska, oświadczenie, gruzja, rosja, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz