Notowania

wiadomości
15.01.2012 13:46

Papież-Anioł Pański-migranci

Benedykt XVI wezwał do niesienia pomocy migrantom. Przed południową modlitwą Anioł Pański papież mówił o losie milionów osób, szukających miejsca, w którym mogliby żyć w pokoju, Ojciec święty przypomniał, że dziś jest obchodzony światowy dzień migranta i uchodźcy pod hasłem "Migracja a nowa ewangelizacja".

Podziel się
Dodaj komentarz

Benedykt XVI, witając obecnych na Placu św. Piotra przedstawicieli wspólnot i migrantów w Rzymie, podkreslił, że migranci są nie tylko adresatami, ale równe protagonistami przepowiadania Ewangelii we współczesnym świecie. Zwracając się do Polaków, papież powiedział: "Dzisiaj w Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy w szczególny sposób pamiętamy w modlitwie o przebywających na obczyźnie. Przedmiotem naszej refleksji są 'Migracje a nowa ewangelizacja'. Niech pomoże nam ona lepiej zrozumieć potrzeby migrantów i uchodźców, a szczególnie ich pragnienie spotkania z Bogiem. Wam wszystkim, a zwłaszcza Polakom żyjącym poza granicami ojczyzny, z serca błogosławię".
Papież przypomniał, że w środę 18 stycznia rozpocznie się Tydzień modlitwy o jedność chrześcijan. Jego temat, po raz pierwszy w ponad stuletniej historii tej inicjatywy, przygotowali chrześcijanie z Polski.

IAR

Tagi: wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz