Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
papież
28.08.2013 22:23

Papież Franciszek spotkał się z młodzieżą

Franciszek spotkał się po południu z grupą młodzieży z diecezji Piacenza w środkowych Włoszech.

Podziel się
Dodaj komentarz
(CPP / Polaris/East News)

Papież zachęcił młodzież do pójścia _ pod prąd _ i budowania świata, na którym zatriumfuje dobroć, piękno i prawda. Franciszek spotkał się po południu z grupą młodzieży z diecezji Piacenza w środkowych Włoszech.

Było to jego pierwsze spotkanie z młodymi ludźmi od zakończonych przed miesiącem światowych dni młodzieży w Rio de Janeiro w Brazylii.

Franciszek powtórzył, że lubi przebywać z młodzieżą, ponieważ jest ona _ nosicielem nadziei _ i _ budowniczym przyszłości _. A nie ma nic bardziej porywającego, aniżeli wybieganie w przyszłość, nie obawiając się ani złudzeń, ani odpowiedzialności.

Papież wyznał, że kiedy młody człowiek mówi mu, że żyjemy w okropnych czasach i nic na to nie można poradzić, ma ochotę posłać go do psychiatry, bo młodym ludziom nie wolno rezygnować z wielkich ideałów.

- _ W końcu dokonają tego, na co ich stać, ale muszą postawić na to, co wielkie i piękne _ - przekonywał papież Franciszek. Życzył wszystkim, by szli pod prąd, broniąc się przed tymi, którzy proponują alkohol czy narkotyki i pamiętając o dobroci, pięknie i prawdzie.

Czytaj więcej w Money.pl
Papież chce wzajemnego szacunku Podczas spotkania na Anioł Pański papież wezwał chrześcijan i muzułmanów do wzajemnego szacunku.
"To ogromne wyróżnienie dla Polski" Dominikanin przypomina, że podczas krakowskich Światowych Dni Młodzieży będziemy dawać świadectwo, zwłaszcza wobec gości z za naszej wschodniej granicy.
Papież zaapelował do księży. Namawiał do... Wezwanie papieskie do pełnienia takiej misji ewangelizacyjnej jest tematem tegorocznych XXVIII Światowych Dni Młodzieży.
Tagi: papież, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz