Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Papież modlił się za rodziny

0
Podziel się:
bEsvZRAl

W Watykanie zakończyły się uroczystości Dnia Rodziny z okazji dobiegającego końca Roku Wiary. Wraz z ponad stu tysiącami wiernych przybyłych z wszystkich stron świata papież Franciszek modlił się w intencji wszystkich rodzin, szczególnie tych, które przeżywają największe trudności.
Po uroczystej mszy na Placu św. Piotra papież odmówił modlitwę specjalnie ułożoną na dzisiejszą okazję. Prosił w niej Świętą Rodzinę z Nazaretu, by uczyniła z rodzin wieczerniki miłości i przekształciła je w małe Kościoły domowe; odnowiła w nich pragnienie świętości, wspierała szlachetny trud pracy, wychowania oraz wzajemnego zrozumienia i przebaczenia. "Obudź w naszym społeczeństwie świadomość świętego i nietykalnego charakteru rodziny, tego nieocenionego i niezastąpionego dobra. Niech każda rodzina stanie się gościnnym domem dobroci i pokoju dla dzieci i starszych, dla chorych i samotnych, dla ubogich i potrzebujących" - modlił się papież.
Po modlitwie Franciszek podziękował wszystkim za wczorajsze i dzisiejsze spotkania i tradycyjnie już życzył smacznego obiadu.

IAR

bEsvZRAO
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)