Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
rodzina
04.02.2007 11:43

Papież potępia eutanazję, broni także fundamentów rodziny

Papież Benedykt XVI zaapelował do wszystkich o życzliwość wobec życia. Niech życie, które jest darem Boga, nie będzie nikomu odmawiane, nawet najmniejszym dzieciom nieuleczalnie chorym - powiedział papież przed modlitwą Anioł Pański na Placu świętego Piotra.

Podziel się
Dodaj komentarz

Nawiązując do obchodzonego przez włoski Kościół Dnia Życia, Benedykt XVI dodał, że nikt nie może decydować o przerwaniu życia przez eutanazję, nawet jeśli czyn ten podyktowany jest miłosierdziem. Papież podkreślił, że rodzina, która jest naturalnym środowiskiem rozwoju człowieka, przeżywa kryzys. Należy się jej więc pomoc i opieka zarówno ze strony Kościoła, jak i władz świeckich.
Zwracając się do Polaków, papież przypomniał, że przedwczoraj, w uroczystość Ofiarowania Pańskiego, obchodziliśmy dzień poświęcony życiu konsekrowanemu. "Dziękujmy Bogu za dzieło, jakie dokonuje się w Kościele przez posługę zakonnic i zakonników. Prośmy też o nowe powołania i o świętość tych, którzy z oddaniem podejmują drogę rad ewangelicznych. Niech Bóg wam błogosławi" - powiedział Benedykt XVI.

Tagi: rodzina, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz