Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Paraliż administracji USA coraz bardziej prawdopodobny

0
Podziel się
bEpRnFmJ

Spór polityczny w USA grozi paraliżem administracji państwowej. Republikanie nie chcą dąć rządowi pieniędzy na działalność jeśli nie opóźni reformy zdrowotnej. Demokraci i prezydent Obama się na to nie zgadzają. Za 2 dni rząd USA nie będzie mógł normalnie funkcjonować.
1 października w Stanach Zjednoczonych rozpoczyna się nowy rok budżetowy. Kongres nie przyznał jednak jeszcze rządowi pieniędzy na działalność. Zdominowana przez Republikanów Izba Reprezentantów uchwaliła co prawda prowizorium budżetowe, w którym znalazły się pieniądze na funkcjonowanie administracji do 15 listopada. Ustawa ta jest jednak nie do przyjęcia dla Demokratów bowiem odsuwa o rok wprowadzenie reformy zdrowotnej Baracka Obamy. Oznacza to, że zostanie prawdopodobnie odrzucona przez Senat, gdzie Demokraci mają większość. A nawet jeśli tak się nie stanie, to prezydent USA zapowiedział veto.
Działania Republikanów w Kongresie znacząco zwiększają prawdopodobieństwo pierwszego od 17 lat wstrzymania działalności rządu. Miliony pracowników administracji państwowej będzie zmuszonych do wzięcia przymusowego urlopu a ci, którzy będą musieli pracować nie dostaną pieniędzy.

Informacyjna Agencja Radiowa

bEpRnFnm
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)