Notowania

paryż
24.01.2010 18:38

Paryż - obchody rocznicy Auschwitz

Mer Paryża oraz francuski sekretarz stanu do spraw kombatantów uczestniczyli w paryskich obchodach rocznicy wyzwolenia obozu w Auschwitz. Uroczystość została zorganizowana w merostwie stolicy przez działającą we Francji Unię Byłych Więźniów Auschwitz.

Podziel się
Dodaj komentarz

Mer miasta Bertrand Delanoë, mówił w swoim wystąpieniu o obowiązku pamięci o zbrodni popełnionej między innymi w Auschwitz. "Musimy koniecznie wyznaczyć sobie jako cel, by za kolejne 65 lat wspomnienie o holokauście było wciąż częścią tożsamości naszej cywilizacji" - podkreślał Bertrand Delanoe.

Hubert Falco, sekretarz stanu do spraw kombatantów, mówił z kolei o ważności bezpośrednich świadków tamtych wydarzeń. "Słuchajmy ich. To co mają nam do powiedzenia, jest bezcenne" - zwracał uwagę Hubert Falco.

Podczas uroczystości zostały wykonane utwory Szostakowicza i Bacha. Odczytano również dokument zwany "Testamentem filozoficznym Unii Byłych Więźniów Auschwitz".

Sekretarz stanu do spraw kombatantów Hubert Falco będzie reprezentował Francję na środowych obchodach rocznicy wyzwolenia obozu, które odbędą się w Polsce.

Tagi: paryż, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz