Notowania

priorytety
02.09.2009 19:54

PE: Paweł Samecki przedstawił swoje priorytety

Paweł Samecki, który zastąpił Danutę Huebner na stanowisku komisarza odpowiedzialnego za politykę regionalną zebrał pozytywne oceny europosłów zasiadających w komisji rozwoju regionalnego. Za dwa tygodnie ma już być oficjalnie i formalnie zatwierdzony na sesji Parlamentu Europejskiego.        

Podziel się
Dodaj komentarz

Dziś na spotkaniu z deputowanymi przedstawił swoje priorytety. Podkreślil, że chce zakończyć prace nad propozycjami legislacyjnymi dotyczącymi uproszczenia procedur i zasad wydatkowania środków finansowych z funduszy strukturalnych i funduszy spójności.

Paweł Samecki będzie komisarzem do końca kadencji obecnej Komisji Europejskiej. Teoretycznie upływa ona w listopadzie, ale zapewne zostanie wydłużona do końca roku w związku z oczekiwaniami na wejście w życie traktatu lizbońskiego. Wiele wskazuje na to, że w nowej Komisji naszym przedstawicielem będzie Janusz Lewandowski. Przedstawiciele polskiego rządu mówili, że chcą zagwarantować dla niego jedną z tek gospodarczych. Jednak wszelkie poważne dyskusje na ten temat będą mogły być prowadzone dopiero wtedy, gdy Jose Barroso zostanie zaakceptowany na drugą kadencję na przewodniczącego Komisji.

Tagi: priorytety, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz