Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wiadomości
14.01.2014 09:58

Petru:Umowy śmieciowe tak, ale w granicach rozsądku

Podziel się
Dodaj komentarz

RP1-Petru-umowy śmieciowe

Ostrożnie z krucjatą przeciwko umowom śmieciowym - przestrzegał w radiowej Jedynce Ryszard Petru. Przewodniczący Towarzystwa Ekonomistów Polskich mówił że zlikwidowanie tej formy zatrudnienia, może doprowadzić do wzrostu bezrobocia.
"Ważne jest, by w ramach krucjaty przeciwko tym umowom nie przesadzić, czyli nie doprowadzić do tej sytuacji, że te umowy znikają w ogóle i ci którzy dostali te umowy, a innych by nie mogli dostać przestaliby pracować" - powiedział. Zgadzał się on, że patologie trzeba zliwkidować, ale zmiany muszą się odbywać w granicach rozsądku.
W opinii Przewodniczącego Towarzystwa Ekonomistów Polskich, świat rynku pracy, odbiega od postulatów podnoszonych często przez związkowców. Na rynku światowym odchodzi się od etatyzacji i trzeba zrozumieć, że coraz częściej będziemy pracować dla różnych pracodawców w różnej formie i te działania muszą być ealstyczne - podkreślał.
Ważna jest sprawa opodatkowania. Gość radiowej Jedynki tłumaczył, że w Polsce istnieje kilka systemów podatkowych: system etatowy, system dla osób, które prowadzą działalność gospodarczą i system umów o dzieło."I można miedzy nimi przechodzić, jeżeli przesadzimy w jednym to Polacy uciekną z jednego do drugiego" - powiedział. Dodał, że jest jeszcze czwarty system polegający na tym, że najbogatsi są w stanie płacić podatki za granicą i trzeba mieć świadomość, że zły ststem opodatkowania dotknie osoby najbiedniejsze, a część z nich może stracić pracę. "Ważne jest to, żeby wszędzie trzymać umiar. Trzeba zlikwidować patologię, ale tę forme trzeba zostawić , bo ona ma swój cel" - powiedział Ryszard Petru.

iar

Tagi: wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz