Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Piechociński nie wierzy w strajk na kolei

0
Podziel się:

- Strajk to nie tylko straty wizerunkowe, ale realne, finansowe dla kolei - mówi Janusz Piechociński.

Piechociński nie wierzy w strajk na kolei
(MARIUSZ GRZELAK/Agencja SE/East News)
bEKDniUl

Janusz Piechociński nie wierzy w możliwość strajku generalnego na kolei. Wczoraj kolejarskie związki zawodowe i zarząd PKP przerwały negocjacje, a kwestia spornych ulg przewozowych dla kolejarzy została odłożona do marca.

W radiowej Jedynce wicepremier mówił, że kolejarze zdają sobie sprawę, iż nie mogą sobie strzelić samobója. - _ Strajk to nie tylko straty wizerunkowe, ale realne, finansowe dla kolei _ - mówi Piechociński.

Wicepremier i minister gospodarki odniósł się też do działań Komisji Europejskiej w sprawie funduszy drogowych dla Polski. Piechociński zwraca uwagę, że wstrzymanie wypłat 3,5 mld złotych zbiega się z finałem negocjacji w sprawie unijnego budżetu.

bEKDniUn

Podkreśla przy tym, że Polska płaci dziś cenę za skutecznie działania antykorupcyjne.
Komisja Europejska wstrzymała wypłatę unijnych funduszy, gdy otrzymała informacje z Warszawy o wykrytej zmowie cenowej, w której brały udział firmy realizujące kontrakty na budowę dróg.

Dziś do Brukseli na rozmowy z przedstawicielami Komisji Europejskiej przylatują ministrowie: rozwoju regionalnego Elżbieta Bieńkowska i transportu - Sławomir Nowak.

Czytaj więcej w Money.pl
Będzie strajk na kolei? Pracownicy są za Kolejowe związki zawodowe oczekują do 28 grudnia rozpoczęcia rozmów z udziałem mediatorów ws. utrzymania na dotychczasowych poziomach ulg przejazdowych dla emerytów kolejowych.
Dramat na kolei. Raport nie pozostawia złudzeń Powodami grudniowych problemów Kolei Śląskich były zbyt krótki czas na przygotowanie przejęcia całości przewozów w regionie, a także wiele błędów organizacyjnych.
Strajk generalny na kolei? Zdecydowano Kolejowi związkowcy nie ogłoszą dziś strajku generalnego - ustaliła Informacyjna Agencja Radiowa.
bEKDniUO
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)