Pięciobój nowoczesny - Francuz Prades niespodziewanym zwycięzcą finału Pucharu Świata; Bartosz Majewski daleko

0

pięciobój nowoczesny - Valentin Prades - finał Pucharu Świata - Niżny Nowogród - Bartosz Majewski

Francuz Valentin Prades niespodziewanie wygrał finałowe zawody Pucharu Świata w pięcioboju nowoczesnym, które odbyły się w rosyjskim Niżnym Nowogrodzie. To największy sukces 20-letniego zawodnika, który zgromadził łącznie 5920 punktów i zaledwie o 20 pkt. wyprzedził Justinasa Kinderisa z Litwy; trzeci był Węgier Adam Marosi (5896 pkt).
Jedyny Polak, który zakwalifikował się do finału Pucharu Świata, Bartosz Majewski, zajął 31. miejsce (5380 pkt.) wśród 36 uczestników zawodów.

Prawo startu w Niżnym Nowogrodzie wywalczyła też Oktawia Nowacka, ale nie pojechała do Rosji z powodu kłopotów zdrowotnych. Finałowe zawody pań odbyły się w piątek; wygrała je Wiktoria Tereszuk z Ukrainy.