Piłka nożna - Benfica i Chelsea w finale Ligi Europy

0

piłka nożna - Liga Europy - półfinały - Benfica Lizbona - Chelsea Londyn

Benfica Lizbona zagra z Chelsea Londyn w finale piłkarskiej Ligi Europy. W rewanżowych meczach półfinałowych portugalski klub pokonał Fenerbahce Stambuł 3:1 (2:1), a bohaterem spotkania był Oscar Cardozo, który strzelił 2 bramki.

W Londynie Chelsea przegrywała do przerwy z Bazyleą 0:1, ale 9 minut począwszy od 50. minuty okazało się zabójcze dla szwajcarskiego klubu. Trzy gole dla londyńskiego klubu (Torresa, Mosesa i Davida Luiza) rozstrzygnęły o losach rywalizacji.

Chelsea Londyn po raz pierwszy w historii zagra w finale Ligi Europy, uwzględniając Puchar UEFA. Benfica grała w finale raz - w 1983 r. przegrała finałowy dwumecz z Anderlechtem Bruksela.

Wyniki rewanżowych spotkań 1/2 finału Ligi Europy:

Chelsea Londyn - Bazylea 3:1 (0:1), pierwszy mecz 2:1; awans Chelsea
Benfica Lizbona - Fenerbahce Stambuł 3:1 (2:1), pierwszy mecz 0:1; awans Benfica