Piłka nożna - Ekstraklasa - Legia pokonuje Podbeskidzie 2:1

0

piłka nożna - ekstraklasa - 18. kolejka - Podbeskidzie Bielsko-Biała - Legia Warszawa

Legia Warszawa wygrała na wyjeździe z Podbeskidziem Bielsko-Biała 2:1 w meczu 18. kolejki piłkarskiej ekstraklasy.
Wynik otworzył w 53. minucie Marek Saganowski, który celnym strzałem głową dał prowadzenie gościom.
Podbeskidzie wyrównało w 74. minucie. Robert Demjan otrzymał piłkę z prawego skrzydła i precyzyjnym strzałem umieścił piłkę w długim rogu bramki Dusana Kuciaka.
Radość bielszczan nie trwała jednak długo. Dwie minuty później na prowadzeniu znów byli goście z Warszawy. Po rzucie rożnym wykonywanym przez Legię, piłka spadła pod nogi Jakuba Wawrzyniaka, a reprezentant Polski nie dał żadnych szans Zajacowi.
Legia dzięki dzisiejszemu zwycięstwu obroniła pozycję lidera ekstraklasy i ma na swoim koncie 37 punktów. Podbeskidzie z 10. "oczkami" zajmuje przedostatnią pozycję.
Jutro GKS Bełchatów zmierzy się z Widzewem Łódź, Ruch Chorzów będzie podejmował aktualnego mistrza Polski - Śląsk Wrocław, a w Warszawie miejscowa Polonia zagra z Wisłą Kraków.