Piłka nożna - Ekstraklasa: Korona - Wisła 2:3

0

piłka nożna - Ekstraklasa - Korona Kielce - Wisła Kraków

W rozegranym w poniedziałek meczu 2. kolejki ekstraklasy piłkarskiej Korona Kielce przegrała 2:3 (1:1) na własnym boisku z Wisłą Kraków.
Prowadzenie dla Korony uzyskał w 35. minucie Paweł Golański, który bramkarza Wisły Michała Miśkiewicza zaskoczył silnym strzałem z ostrego kąta, z ok. 5 metrów.
Wisła wyrównała niespełna minutę później - silne uderzenie Łukasza Garguły zza linii szesnastu metrów podbił obrońca gospodarzy Tomasz Lisowski i piłka wpadła do bramki Korony.
W 58. minucie Garguła po raz drugi zaskoczył kieleckiego bramkarza strzałem z ponad 20 metrów i Wisła objęła prowadzenie 2:1.
Dziesięć minut przed końcem meczu do remisu 2:2 doprowadził Paweł Sobolewski, który główkował po dośrodkowaniu Pawła Golańskiego.
Asystent przy trafieniu Sobolewskiego nie popisał się w ostatnich sekundach meczu - w niegroźnej sytuacji, na linii "szesnastki" faulował Łukasza Burligę, a bezdyskusyjny rzut karny wykorzystał Michał Chrapek. Wkrótce potem arbiter zakończył mecz.
Po dwóch kolejkach liderem tabeli ekstraklasy jest zespół Legii Warszawa - mistrzowie Polski wygrali oba rozegrane mecze i mają 6 punktów (bramki 8-1). Zajmujące drugą i trzecią pozycję Piast Gliwice i Jagiellonia Białystok także zanotowały po dwie wygrane.
Bez punktów po dwóch seriach spotkań ekstraklasy pozostają Zawisza Bydgoszcz i Zagłębie Lubin.
W dniach 2 - 4 sierpnia zostaną rozegrane mecze 3. kolejki.