Piłka nożna - Ekstraklasa: porażka Lecha z Pogonią

0

piłka nożna - Lech Poznań - Pogoń Szczecin

Lech Poznań niespodziewanie uległ 1:2 (1:0) Pogoni Szczecin w rozegranym w piątek meczu 8. kolejki ekstraklasy piłkarskiej.
"Kolejorz" prowadził 1:0 od minuty, w 31. minucie Manuel Arboleda strzelił gola po zamieszaniu po rzucie rożnym.
W drugiej połowie, w ciągu trzech minut, Pogoń odrobiła straty z nawiązką - w 53. minucie pod bramką Lecha najwięcej refleksu wykazał Adam Frączczak i z bliska uzyskał wyrównanie, a chwilę później Marcin Robak pokonał bramkarza poznańskiego zespołu po koszmarnym błędzie Arboledy - kolumbijski obrońca Lecha stracił piłkę przed własną bramką...
Po porażce z Pogonią Lech jest klasyfikowany na 9. miejscu w tabeli ekstraklasy, poznaniacy mają 9 punktów. Pogoń zajmuje 6. pozycję, z 13 punktami.
W rozegranym wcześniej meczu Piast Gliwice wygrał 3:0 z Widzewem Łódź.